تبلیغات
بیر بیله سوارلی
نظرات وارده لزومن دیدگاه بیر بیله سوارلی نیست
من درد دلم را به قلم خواهم گفت
بیــــــــله ســـــوار مغـــــان
E-mail: bilesavarmoghan@gmail.com
بیر بیله سوارلی

پیر و جوان، بزرگ و کوچک، زن و مرد همگی در دومین شب از لیالی قدر در اماکن متبرکه،‌ مساجد و حسینیه‌های سراسر کشور حضور یافتند تا از سودای دل اشک پشیمانی بریزند و از خدای مهربان طلب عفو و بخشش کنند.

در بیست‌ویکمین شب از ماه مبارک رمضان مساجد، تکایا، حسینیه‌ها، صحن‌ها و رواق‌های اماکن متبرکه مملو از زائران و مردمانی است که آمده‌اند تا با خدای خود درد و دل و راز و نیاز کنند. این شب مصادف است با شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) بود.

سخنرانان مراسم مذهبی در وصف شهید محراب سخنرانی می‌کنند و مداحان در سوگ امام اول شیعیان به مرثیه سرایی می‌پردازند. به هر گوشه از شهر که بنگری ندای «الغوث» مردم را می‌شنوی. قرائت دعای جوشن کبیر و اندیشیدن به عمق معنای آن از جمله دعاهایی است که در این شب خوانده می‌شود و مردم با دم مسیحایی این دعا، احیای خویش را برگزار می‌کنند و با اشکی که از چشمان خود می‌ریزند، از خداوند متعال می‌خواهند توبه آنها را پذیرفته و قلم عفو به گناهان‌شان بکشد.

در شب شهادت حضرت علی (ع) به یاد یتیم‌نوازی آن امام همام سفره‌های افطاری ساده‌ای در سراسر کشور، مساجد و اماکن مذهبی پهن می‌شود.ارسال در تاریخ دوشنبه 7 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی

قالب وبلاگ