تبلیغات
بیر بیله سوارلی
نظرات وارده لزومن دیدگاه بیر بیله سوارلی نیست
من درد دلم را به قلم خواهم گفت
بیــــــــله ســـــوار مغـــــان
E-mail: bilesavarmoghan@gmail.com
بیر بیله سوارلی

حلیم فرماندار شهرستان در بازدید از مزارع صیفی جات شهرستان اظهار داشت: شهرستان بیله سوار قطب کشاورزی استان اردبیل است به طوری که نیمی از محصولات کشاورزی استان در این شهرستان تولید و تامین می شود.

وی در این بازدید گفت:سطح زیر کشت صیفی‌جات در شهرستان بیله سوار، بیش از1050هکتار برآورد شده است که این مزارع شامل گوجه‌فرنگی، هندوانه، خربزه و خیار است،که60تن در هر هکتار محصول برداشت می شود. که این آمار بالاتر از میانگین کشوری در هر هکتار است.و در مجموع برای 6هزارنفر بصورت فصلی در این مزارع اشتغال فراهم می شود.

حلیم با بیان اینکه برداشت محصولات صیفی‌جات در این شهرستان نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است، تصریح کرد:میزان کشت این محصولات از نظر مساحت 10% و از نظربازده تولید محصولات20%افزایش یافته است.

امیدواریم که بهداشت و سایر ارگانهایی که در این امر مسوولیت دارند نهایت دقت و توجه را داشته باشند که از مواد شیمیایی در محصولات مغان استفاده نشود باور کنید یک هندوانه درست و حسابی پیدا نمی کنیم. محصولات بیله سوار مغان از لحاظ مرغوبیت هم جزء بهترین ها در کل کشور هست اما متاسفانه تعدادی سود جو در سالهای اخیر همه کیفیت را زیر سوال برده اند.

جشن گندم هم برگزار نکردیم.
ارسال در تاریخ دوشنبه 28 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی

قالب وبلاگ