تبلیغات
بیر بیله سوارلی
نظرات وارده لزومن دیدگاه بیر بیله سوارلی نیست
من درد دلم را به قلم خواهم گفت
بیــــــــله ســـــوار مغـــــان
E-mail: bilesavarmoghan@gmail.com
بیر بیله سوارلی

با سلام و وقت بخیر به مراجعین و مدیریت محترم وبلاگ به استحضار می رساند که حال اجداد فیل های منطقه بیله سوار مغان کاملاً خوب بوده و موارد ذیل جهت مزید اطلاع به عرض می رسد که:
1- موضوع تحقیقات علمی و فنی و آکادمیک اجداد فیل مغانی که یکی در منطقه فولادلو قویسی از نوع انحنائ عاج و نوع دوم در 18 کیلومتر آن در منطقه خلیفه لو و از نوع راست عاج- جهت اطلاعات بیشتر و دقیق تر عزیزان می توانند به وبلاگ شخصی بنده به آدرسhttp://5233fakour.blogsky.com مراجعه فرمایند- می باشد. فعلاً موضوع قرارداد تحقیقاتی سایت های فسیلی و فواصل فی مابین منطقه با اداره کل حفاظت محیط زیست استان و هیئت علمی دانشگاه علوم زمین شناسی زنجان و اینجانب بعلت داشتن متخصص فسیل مهره داران در حال انجام کارهای اداری و انعقاد و با تامین بخشی از اعتبار مربوطه شروع به عملیات اجرایی خواهد شد. ضمناً نتیجه این تحقیقات بصورت تهیه مولاژ کامل و بازسازی آن در زمان حیاتشان و نیز بازسازی محیط زیست گونه های اجداد فیل از آثار فسیلی خواهد شد.همچنانکه به اطلاع رسانده شده سن نسبی فیل اول به 1 میلیونو 200هزار سال و فیل دوم 130هزار سال بر اساس میزان رسوبات و عمق آن برآورد اولیه شده که سن دقیق آنها پس اعلام نتایج آزمایشگاهی تهران اطلاع رسانی خواهد شد.
2- ضمن تشکر از فرماندار محترم شهرستان بیله سوار و معاون ایشان که به جد پیگیر پیشرفت مراحل از ابتدا تاکنون از اینجانب و دیگر ادارات کل استانی مرتبط براساس مصوبات و تعهدات آنها در تشکیل 3 اکیپ تحقیقاتی متشکل از (زیست محیطی، زمین شناسی و باستان شناسی) بوده و بستر ساز فعالیت آنها هستند.
3- ضمن تشکر از آقای محمد، با توجه به اینکه محدوده زمانی این فیل ها به دوره کوتاه تکامل انسانی و دوره های سنگ و پارینه سنگی و نیز دوره های تکامل تمدن بشری را شامل می شود. انشاا.. مدیریت محترم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در تشگیل اکیپ باستان شناسی همت نموده تا این گروه علمی و فنی نیز با توجه به آثار موجود، اخبار تحقیقاتی به جهان باستان شناسی از منطقه ارایه تا حساسیت انظار توریستی و گردشگری به منطقه بیشتر جلب و جذب گردد.


با تشکر مجدد، ارادتمند شما منصور فکور کارشناس ارشد زمین شناسی زیست محیطیارسال در تاریخ پنجشنبه 20 آبان 1395 توسط بیر بیله سوارلی

قالب وبلاگ