تبلیغات
بیر بیله سوارلی
نظرات وارده لزومن دیدگاه بیر بیله سوارلی نیست
من درد دلم را به قلم خواهم گفت
بیــــــــله ســـــوار مغـــــان
E-mail: bilesavarmoghan@gmail.com
بیر بیله سوارلی

حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار در مراسم عزاداری ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری گفت:آیت الله رفسنجانی یکی از افرادی بودند که در تاسیس انقلاب اسلامی و به پیروزی رساندن آن نقش های و محوری داشته است و پس از انقلاب نیز با قبول مسئولیت های مهم و مختلفی نقش آفرینی کرده است.

امام جمعه بیله سوار با اشاره به حضور چشم گیر مردم انقلابی ایران اسلامی در مراسم تشییع پیکر حضرت الله هاشمی رفسنجانی گفت: حضور پر شکوه مردم در این مراسم به جهت خدمات فراوان ایشان به نظام اسلامی ، عشق و علاقه ایشان به مقام معظم رهبری (حفظه الله) بوده که باعث قدردانی از خدمتگزاران این نظلام مقدس است.

حجت الاسلام قیاسی به شخصیت وبیانات مقام معظم رهبری در خصوص این شخصیت والا مقام  اشاره کرد و افزود: حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی از این دسته از انسان ها بود، وارسته از تمام تعلقات پا به میدان مبارزه گذاشت، از اولین لبیک گویان نهضت حضرت امام از ۲۲ سالگی بود، ۶۰ سال سراسر مبارزه داشت، مبارزه علیه دستگاه ستمشاهی، مبارزه در راه استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، در کنار امام بودن، بعد از امام در کنار مقام معظم رهبری بودن، تمام نفس هایش را برای تثبیت نظام و استقرار اسلام کشیدن، و نتیجه این نوع زندگی این می شود که مقام معظم رهبری می گوید که فقدان ایشان برای من سخت و جانکاه است.

حجت الاسلام قیاسی با تاکید بر شکنجه ها، مصائب و مشکلاتی که آن حضرت قبل از انقلاب متحمل شدند؛ گفت: قبل از انقلاب، انقلابیون و مجاهدین ما همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی شکنجه ها و صدمات سختی را تحمل کردند و سلول های انفرادی را گذراندند و بلایای بیشماری را به جان خریدند و این تحمل و صبر بر مصایب در زمانی بود که امیدی به انقلاب نبود و هیچ آینده ای متصور نبود و اینچنین است که مقام معظم رهبری در پیام خود به مناسبت رحلت ایشان می فرماید: هوش وافر و صمیمیت کم نظیر ایشان در آن سالها تکیه گاه مطمئنی برای مبارزان و بنده بود.

وی به نقش بی بدیل ایشان را در شرایط سخت بعد از انقلاب و جنگ تحمیلی اشاره کرد و بیان داشت: مدیریت جنگ در دهه شصت، سازندگی کشور پس از جنگ و اصلاح و بازنگری قانون اساسی ومدیریت‌هایی مختلف کشور از جمله این مسئولیت ها بود و خود را دائم در محضر آرای عمومی قرار می‌داد.

امام جمعه بیله سوار با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی بسیاری از هزینه های انقلاب را متحمل شدند گفت: آیت الله هاشمی قدرت را در دست داشت اما حقیقتا قدرت طلب نبود و بخش زیادی از ثروت خود را در بدو انقلاب و بعد از آن خرج این کشور کرد.

وی در ادامه به نقش عالمان در جامعه اسلامی اشاره کردو افزود:فقیه عالم دژ اسلام است و عالمان دین، وارثان انبیای الهی هستند و منش، رسالت و مسئولیت پیامبران را در غیاب آنها بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال برای مومن درجاتی قرار داده ولی اعظم درجات برای صاحبان علم است افزود: راه و مسیر این عالم وارسته و مبارز انقلابی همواره در مسیر امام و رهبری بوده و از این خط مستقیم هیچوقت جدا نشد و فرصت طلبان و خناسان نتوانستند محبت و علاقه رهبری معظم انقلاب را نسبت به یارو دوست دیرین خود بکاهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیله سوار،همچنین در بخش جعفرآباد نیز مراسم عزاداری ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ساعت 11 صبح دیروز  در مسجد صاحب الزمان (عج) با حضور اقشار مختلف مردم بخش جعفرآباد برگزار شدارسال در تاریخ پنجشنبه 23 دی 1395 توسط بیر بیله سوارلی

قالب وبلاگ