تبلیغات
بیر بیله سوارلی
نظرات وارده لزومن دیدگاه بیر بیله سوارلی نیست
من درد دلم را به قلم خواهم گفت
بیــــــــله ســـــوار مغـــــان
E-mail: bilesavarmoghan@gmail.com
بیر بیله سوارلی

***اردبیل***

رضا کریمی

حجت الاسلام سرداری

محمد فیضی

***بیله سوار مغان و پارس‌آباد***

عباس جهانگیرزاده

***گرمی***

میر حمایت میر زاده

***مشکین شهر***

یونس اسدیارسال در تاریخ پنجشنبه 29 بهمن 1394 توسط بیر بیله سوارلی

در سومین روز از رقابت های جام جهانی وزنه برداری معلولین، مجید فرزین مدال طلای دسته 80 کیلوگرم را به خود اختصاص داد.

وی در مسابقات دسته 80 کیلوگرم به ترتیب موفق به مهار وزنه های 225، 231 و 236.5 کیلوگرم شد و علاوه بر کسب عنوان قهرمانی رکورد جهان را نیز به میزان نیم کیلوگرم ارتقا داد.

پس از فرزین، نمایندگان کلمبیا با 206 کیلوگرم و ترکیه با 193 کیلوگرم موفق به کسب نشان های نقره و برنز شدند.

رقابت های جام جهانی وزنه برداری معلولین از 26 تا 30 بهمن ماه با حضور نمایندگان 42 کشور جهان در امارات برپاست.

مجید فرزین از ورزشکاران به نام  شهرستان مرزی بیله سوار مغان می باشد.

این موفقیت ارزشمند را به همه مردم شهرستان بیله سوار مغان تبریك عرض می كنیم و انتظار داریم از مجید عزیز و دوست داشتنی یك بار دیگر تقدیر شود و تندیس ایشان در میدان جهان پهلوان مجید فرزین نصب گرددارسال در تاریخ پنجشنبه 29 بهمن 1394 توسط بیر بیله سوارلی

  قربان اولوم

 

                              اوز اِلیمین اوز اوبامین             عادتینه قربان اولوم

                              محبّتی یارادانین                   حکمتینه قربان اولوم

                              یام یاشیل بو دشت مغان        سماسین دوتماسین دومان

                              اوننان چوخدی صفا اومان        الفتینه قربان اولوم

                              آنا یوردوم بیله سوار               اوچماقا هوسی وار

                              تاریخلرده صحفه سی وار        قدمتینه قربان اولوم

                              قهرمانلار دیاریدور                  معرفت فنی واریدور

                              صداقتین ایثاریدور                  شوکتینه قربان اولوم

                              پانبیقی وار قوجاغ قوجاغ         بوغداسنان گَل سوز آچاغ

                              اقتصاده محکم دایاغ               نعمتینه قربان اولوم

                              آد آچانین ایرانیندا                  جان بذل ایدن زمانیندا

                              قهرمانلیق میدانیندا               جرعتینه قربان اولوم

                              دنیا غمین آتانلارین                ناحق قانه باتانلارین

                              شهید اولوب یاتانلارین            نیّتینه قربان اولوم

                              اوپرم امک اللرین                  واژه سی دور غزلرین

                              ایگیت پرور گوزلّرین                عصمتینه قربان اولوم

                             طالشمکائیل الرینین               جانیارلو گولرینین

                             بالدان شیرین دیلرینین            وسعتینه قربان اولوم

«هدایت بردبار»

 ارسال در تاریخ پنجشنبه 29 بهمن 1394 توسط بیر بیله سوارلی

طی مراسمی در دفتر فرمانداری  از خدمات ساسان ساسانپورسرپرست شهرداری جعفرآباد قدردانی و دکتر مهدی پورجم بعنوان شهردارجدیدشهر جعفرآباد معرفی شد.

برای آقای پورجم آرزوی موفقیت می كنیمارسال در تاریخ چهارشنبه 28 بهمن 1394 توسط بیر بیله سوارلی

یکی از مواردی که باید کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مردم با آن آشنا باشند وظایف یک نماینده مجلس است،با وجود اینکه مجلس شورای اسلامی مظهر مردم سالاری دینی است اما خیلی از افرادهنوز با وظایف واختیارات قانونی آشنا نیستند واز همین رو آنها را حلال تمامی مشکلات خود می پندارند و از نقش مهم واساسی نمایندگان در سیاست های کلان قانون گذاری ونقش نظارتی آنها غافلند.
نمایندگان مجلس و به طور کلی مجلس شورای اسلامی دو وظیفه اصلی دارند:یکی قانون‌گذاری و دیگری نظارت.
وظایف قانونگذاری به بررسی طرح ها(پیشنهاد شده توسط حداقل 15 نفر از نمایندگان) و لوایح(مصوب وزرا و پیشنهاد شده توسط دولت، رئیس قوه قضائیه و یا شورای عالی استان ها) شرح و تفسیر قوانین عادی، وضع آیین نامه های داخلی مجلس، حق تصویب رجوع به همه پرسی در مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را داشته و نیز هر نوع تغییر در خطوط مرزی کشور به صورت اصلاحات جزئی و با رعایت مصالح می تواند توسط مجلس انجام شود می پردازد.
اما وظایف نظارتی: از جمله، استیضاح، رای اعتماد به وزرا، سوال از رئیس جمهور، تحقیق و تفحص در کلیه امور کشور، رسیدگی به اتهام رئیس جمهور و معاونان او و وزیران، نیز نظارت های مالی مثل تصویب بودجه سالانه و نظارت مستقیم بر دیوان محاسبات کشور و غیره است.
بعضی ها نماینده مجلس را با شورای محلی اشتباه می گیرند ومثلا کسانی که رای به نماینده داده اند انتظار دارند که نماینده آنها در جهت رفاه و آسایش مردم آن حوزه کوشش نماید.و امکانات رفاهی موکلین را افزایش دهد ودر مجموع نماینده ای را خوب وموفق می شناسند که در این نوع کارها موفق باشد درحالی که تنها این موارد، وظایف مربوط به نماینده مجلس نیست. تنها پیگیری چنین اموری او را از وظایف اصلی که اعمال حاکمیت از طریق قوه مقننه است باز می دارد.نمایندگان مجلس باید تمام وقت خود رادر جهت مسایل اساسی وکلی وخط مشی عمومی مملکت صرف نمایند.

 

نماینده مجلس نباید خود را وامدار شخص یا جناح خاصی بداند،چرا که متاسفانه برخی از افراد و یا جناحها با کمک مالی به کاندیدای انتخابات مجلس آنها را به عامل خود تبدبل می کنند و در واقع کاندیدای مورد نظر، دیگر نماینده آحاد ملت نیست و تنها حامی منافع همان شخص یا جناح می شود. چیزی که اکنون نیز با کمال تاسف در مجلس شاهد برخی از این افراد هستیم. اما کسانی هم هستند که پایگاه مردمی داشته و خود را تنها متعلق به مردم و خدمتگذار آنها می دانند.
ماباید دقت کنیم که نماینده مجلس درامور اجرایی نمی تواند دخالت داشته باشد، بسیاری از مردم و گاه خود نماینده ها امور اجرایی در حوزه انتخابی مربوطه را جزو وظایف نماینده مجلس می دانند در حالی که این وظایف عمدتاً بر عهده دستگاه های دولتی و قوه مجریه می باشد. هنگامی که نمایندگان مجلس در محافل عمومی حضور می یابند مردم تقاضای رفع معضلات شهری و معیشتی را دارند، گاه تمام نارسایی‌های شهرستان را از عملکرد نماینده می‌بینند، در حالی که پرداختن به این مسایل از حیطه وظایف نمایندگان مجلس خارج است. سرمایه گذاری، ایجاد كارخانجات تولیدی، تعویض و نصب مدیران دستگاه های دولتی، ایجاد اشتغال، رفع معضل بیكاری، ارایه خدمات از قبیل آب، جاده، برق، گاز، تلفن و غیره از وظایف قوه مجریه و نماینده عالی دولت در شهرستان یا استان است.
باید بدانیم که وظیفه نماینده مجلس رفع مشكلات شخصی مردم نیست،نماینده ای که واسطه مردم و دستگاه اجرایی شود به جای وظیفۀ تصویب قانون و نظارت بر حسن اجرای آن خود وسیلۀ دور زدن قانون و عدم اجرای آن می شود.
و همچنین نماینده نمی تواند در عزل و نصب ها دخالت مستقیم داشته باشد، مثلا نمی تواند به دستگاه اجرایی بگوید که فلانی را در فلان جا به عنوان مدیر تعیین کند.
حال در انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی با این دیدگاه به کسی رای بدهیم که صاحب مشخصات یک نماینده مردمی باشد.هر کاندیدا یا نماینده ای که پس از برگزیده شدن از جانب مردم وارد حزب وگروه شود وبرای ملت کار نکند ،خواسته ها وتمایلات حزب وگروه را در خانه ملت پیگیری کند از او بیزاری بجوییم.نماینده ، پس از برگزیده شدن به نمایندگی ، دیگر نماینده همان حوزه انتخابیه نیست بلکه نماینده ملت ایران است و باید خواسته های ملی و مطالبات ملی را پیگیری کند.

مالك یوسفیارسال در تاریخ چهارشنبه 28 بهمن 1394 توسط بیر بیله سوارلی

بعد از اعلام رسمی تایید شدگان و رد صلاحیت شدگان خیلی از كاندیداها كه با ترفند های مختلفی عده ای را در كنار خود نگه داشته بودند  چاره ای جز پذیرش نداشتند و از امروز باید شاهد باشیم كه كی بطرف كی سوق پیدا می كند.

روز پنج شنبه كه تبلیغات رسمن شروع خواهد شد بایستی ببنیم اتفاقات چگونه رقم خواهد خورد و ما احتمالن یك تحلیل در روز شنبه یا یك شنبه خواهیم داشت و یك تحلیل هم در روزهای آخر هفته بعد .

دوستان و فعالان سیاسی می توانند تحلیل های انتخاباتی خودشات را بفرستند تا با نام خودشان در صفحه قرار دهیمارسال در تاریخ سه شنبه 27 بهمن 1394 توسط بیر بیله سوارلی
 

هوشنگ نامدار دبیر و سخنگوی شورای عالی ائتلاف اصول‌گرایان استان اردبیل گفت: بعد از رایزنی‌های مختلف این شورا با همراهی احزاب و گروه‌های اصول‌گرا لیست خود را در پنج حوزه انتخابیه تکمیل کرد تا با ارایه آن زمینه برای مشارکت بیشتر در انتخابات مجلس دهم و انتخاب گزینه‌های اصلح فراهم آید.

وی افزود: در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین ما از کاندیداها در لیست نهایی خود صدیف بدری، ‌مصطفی افضلی‌فرد و منصور حقیقت‌پور را تعیین و معرفی کردیم.

دبیر و سخنگوی شورای عالی ائتلاف اصول‌گرایان استان اردبیل ادامه داد: از حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار امیدعلی رعنایی، از حوزه انتخابیه گرمی ولی اسماعیلی از حوزه انتخابیه خلخال و کوثر بشیرخالقی، از حوزه انتخابیه مشگین‌شهر محمود عباس‌زاده به عنوان لیست ائتلاف اصول‌گرایان در استان اردبیل معرفی شدند.

نامدار بیان کرد: با نهایی شدن و اعلام لیست ائتلاف اصول‌گرایان انتظار می‌رود صحنه انتخابات گرم و پرشوری را در هفت اسفند با مشارکت حداکثری مردم شاهد باشیم و همه گروه‌های اصول‌گرای استان به این اسامی و حمایت از آنها احترام گذاشته و نسبت به این ائتلاف نظر مساعد و همراهی خود را اعلام کنند.ارسال در تاریخ یکشنبه 25 بهمن 1394 توسط بیر بیله سوارلی


ارسال در تاریخ یکشنبه 25 بهمن 1394 توسط بیر بیله سوارلی

 نشست همه برای یك نفر و آن یك نفر هم فقط باید یك نفر ، به مذاق سه نفر كه باید نباشند خوش نیامد و ریش سفیدان كه بعضن ریششان هنوز سفید نشده است نیز خوش نیامد و همه از هم ناراضی جلسه طراحی شده برای یك نفر را ترك كردند .

پیشنهاد بنده برای این آقایان ریش سفید این هست كه از قبل خودتان را برای حذف سه نفر آماده نكنید بلكه هدف نشست برای این باشد كه یك نفر كه از همه لایق تر هست و مردم بیله سوارمغان می توانند روی آن به اجماع برسند برنامه ریزی كنید نه اینكه جوانان شهر را جمع كنید و در یك رودرواسی اخلاقی قرار دهید و انواع و اقسام اتهامات را برایشان بزنید كه اگر ننشینید خاین به شهر هستید چطور گزینه مد نظر شما خاین نمی شود و سایرین حتمن خاین هستند این ادبیات و این فلسفه غلط را چه كسی و با چه اهدافی برنامه ریزی كرده است لطفن اگر واقعن ریش سفید هستید و تنها ریش تان سفید نشده است با عدالت و با انصاف عمل كنید و فردا روزی مورد اتهام قرار نگیرید به نظر سنجی ها هم گوشه چشمی داشته باشید و اگر به تحقیقات میدانی اعتقاد دارید و در این مورد اگر اطلاعات دارید هم بد نیست كه انجام دهید.ارسال در تاریخ شنبه 24 بهمن 1394 توسط بیر بیله سوارلی
(تعداد کل صفحات:3) 1 2 3

قالب وبلاگ