تبلیغات
بیر بیله سوارلی
نظرات وارده لزومن دیدگاه بیر بیله سوارلی نیست
من درد دلم را به قلم خواهم گفت
بیــــــــله ســـــوار مغـــــان
E-mail: bilesavarmoghan@gmail.com
بیر بیله سوارلی

 

از خداوند بزرگ برای همه شما عزیزان آرزوی سلامتی و عاقبت بخیری طلب می كنم امیدوارم در سال جدید غم و غصه از چهره ها زدوده و مهر و محبت در جامعه ما گسترده شود. به امید روزی كه مردمی متحد و هم نوا داشته باشیم و از دشمنی ها و كینه ها و بغض ها دوری كنیم و با صلح و آرامش و محبت در كنار هم زندگی كنیمارسال در تاریخ شنبه 29 اسفند 1394 توسط بیر بیله سوارلی

در بین کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران، مردم کشور آذربایجان از نظر فرهنگ، آداب، رسوم، زبان و تاریخ نقاط مشترک فراوانی با ایران دارند و این اشتراک ها سبب شده همه‌ ساله، ایرانیان بسیاری در ایام نوروز به این کشور حاشیه دریای خزر سفر کنند.

در طی روزهای گذشته، خانواده‌های ایرانی بسیاری به صورت پیاده-مسافر و یا با خودروهای دارای شماره بین‌المللی (کاپوتاژ شده) و با دریافت روادید جمهوری آذربایجان از طریق مرزهای زمینی بیله سوار مغان وارد این کشور همسایه ایران شده و تعطیلات نوروزی را در این کشور می‌گذرانند.

پیش‌بینی می‌شود در تعطیلات نوروزی ۹۵، بیش از ۱۰ هزار نفر از ایرانیان از طریق مرز زمینی آستارا و بیله‌سوار مغان و همچنین از طریق پروازهای تهران به باکو به جمهوری آذربایجان سفر کنند.

جمهوری آذربایجان هم‌اکنون پس از ایران دومین کشور شیعه‌نشین در دنیا به شمار می‌رود و پایتخت آن باکو در دامنة کوه و حاشیه دریای خزر واقع شده است. باکو امروزه به عنوان یکی از گران‌ترین پایتخت‌های دنیا محسوب شده و هزینه‌های مواد غذایی، تاکسی، بنزین، تلفن همراه، میوه، هتل، پوشاک و کفش در این کشور بیش از دو برابر ایران است.

با برنامه‌ریزی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو و چاپ توصیه‌های ضروری برای سفر هموطنان ایرانی در ایام تعطیلات نوروزی و توزیع آن در مرزهای زمینی آستارا و بیله‌سوارمغان ، امسال مسافران نوروزی ایرانی با اطلاعات کاملی به جمهوری آذربایجان سفر می کنند.

مسوول امور کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان در این رابطه  اظهار کرد: با چاپ توصیه‌های ضروری در ایام نوروزی برای سفر به جمهوری آذربایجان، سفر هموطنان ایرانی به این کشور بیش از پیش تسهیل شده است.

ناصر وطن افزود: در این بروشورها، رعایت تمام مقررات ضروری کشور جمهوری آذربایجان به هموطنان توصیه شده است تا شهروندان ایرانی در سفر خود به این کشور با مشکلی مواجه نشوند.

وی گفت: با توجه به مقررات سختگیرانه جمهوری آذربایجان در مورد مواد مخدر و داروهای آرامبخش، مسافران ایرانی باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

مسئول امور کنسولی ایران در باکو از هموطنان ایرانی خواست قبل از خروج از کشور آدرس و شماره تلفن‌های سفارت و بخش کنسولی سفارت ایران را به همراه داشته تا در صورت مواجهه با مشکل، امکان تماس با سفارت ایران در باکو برای آنان فراهم باشد.

وطن تأکید کرد: مسافرانی که قصد اقامت بیش از ۱۰ روز در جمهوری آذربایجان را دارند، حتماً در ابتدای سفر به سرویس دولتی مهاجرت این کشور مراجعه کرده و کد لازم را دریافت و تا زمان خروج از جمهوری آذربایجان این کد را نزد خود حفظ کنند.

وی تصریح کرد: با تماس‌های مکرر با مسئولان مرزهای زمینی در آستارا و بیله‌سوار، تاکنون مشکلی برای هموطنان ایرانی به وجود نیامده است و همه ایرانیان به سهولت توانسته‌اند از این دو مرز زمینی به جمهوری آذربایجان سفر کنند.

مسئول امور کنسولی سفارت ایران در باکو با بیان اینکه سفرهای تفریحی هموطنان به ویژه تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی به جمهوری آذربایجان، زمینه را برای آشنایی با بازارهای اقتصادی این کشور مهیا کرده است، افزود: هم‌اکنون مناسبات فرهنگی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان روند رو به رشدی را تجربه می‌کند.

جمهوری آذربایجان با ۸۶ هزار و ۸۰۰ کیلومترمربع وسعت، بیش از ۹ میلیون نفر جمعیت دارد و عمده مکان‌های گردشگری آن در باکو (پایتخت) و گنجه دومین شهر بزرگ این کشور واقع است.ارسال در تاریخ شنبه 29 اسفند 1394 توسط بیر بیله سوارلی

در منطقه ما انتخابات به مرحله دوم رسید . ایرج بیگدلو و شكور پورحسین بایستی در 10 اردیبهشت ماه 95 باهم به رقابت بپردازند و یكی از این دو نفر نماینده مجلس دهم منطقه ما خواهد شد ما بعد از عید به معرفی هر دو نفر خواهیم پرداخت تا به یك انتخاب بهتر دست پیدا كنیم و یك هفته برای هر كدام جهت معرفی خود و پرسش و پاسخ در این وبلاگ اختصاص خواهیم داد .

یك نظر سنجی برای این دو نفر در این وبلاگ قرار دادیم كه طرفداران كاندیداها می توانند نظرات خودشان را اعلام كنندارسال در تاریخ جمعه 28 اسفند 1394 توسط بیر بیله سوارلی

 

تغییرات جدید در فرمانداری بیله سوار مغان در سایت استانداری درج گردیده اما همچنان سكوت خبری در سایت فرمانداری بیله سوار مغان وجود دارد تا این خبر كه  بی ارتباط با انتخابات نیست  بدون حاشیه مدیریت گردد.امیدواریم كه مسوولین دولت تدبیر و امید راستگویی را تا پایان مدیریت خود سر لوحه كار خود قرار دهند و از آرا مردم صیانت بكنند و با این تغییرات بو دار و معنی دار مردم را نا امید نكنند.

مجید خدابخش، استاندار اردبیل در احکام جداگانه مجید بالازاده را به عنوان سرپرست بخشداری بخش مرکزی شهرستان بیله سوار و کریم خسروی را به عنوان سرپرست معاونت فرمانداری این شهرستان منصوب کرد.

به گزارش دفتر استاندار، روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اردبیل، در بخشی از این حکم ها آمده است: امید است با بهره گیری از عنایات خداوند متعال و همه توان و تجارب خود در پیشبرد اهداف و سیاست های دولت تدبیر و امید و خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان، با الهام از منویات مقام معظم رهبری و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی زیر نظر فرماندار محترم، موفق باشید.ارسال در تاریخ پنجشنبه 27 اسفند 1394 توسط بیر بیله سوارلی

ابراهیمی معاون فرماندار كه برای آخر سال كاری خود معاونت فرمانداری بیله سوار مغان را كادو گرفته بود بالاخره بازنشسته شد و كریم خسروی كه ایشان هم  سالهای پایان خدمت خود را سپری می كند بعنوان معاون فرمانداری معرفی گردیدو صندلی  بخشدار مركزی به مجید بالازاده رسید.

زمانی كه ابراهیمی را برای معاونت معرفی كردند ما اولین تریبونی بودیم كه اعتراض كردیم اما خیلی ها ایشان را از نیروهای كار آمد معرفی كردند و عملن دیدیم كه ایشان در زمان حضور خود هیچ كار مثبتی برای این شهر انجام نداد. و صرفن برای گذران سالهای آخر خدمت خود با پست معاونت آمده بود مسوولین بلند پایه استانی كه همیشه بیله سوار مغان را حیاط خلوت خود می دانند و این نگاه در همه دولتهای قبلی هم بوده است پستهای كلیدی و غیر كلیدی را بین خود و دوستان خودبده بستان می كنند و ظاهرن این نگاه به هیچ وجه قابل تغییر نیست. رفتن ابراهیمی و آمدن خسروی جای ایشان یك روند عادی بوده است اما انتخاب مجید بالازاده بعنوان بخشدار مركزی را بایستی شوك پایان سال مجید خدابخش و آرام حلیم بدانیم. این انتخاب نیاز به بررسی دقیق و موشكافانه گرایش فكری این دو مسوول را بیش از پیش تقویت می كند.ارسال در تاریخ چهارشنبه 26 اسفند 1394 توسط بیر بیله سوارلی

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ اردوی آماده سازی تیم ملی زیر 14 سال که از 22 اسفند 94 آغاز شده بود، امروز به پایان خواهد رسید.

لازم به توضیح است، در این اردو ملی پوشان کشورمان روز دوشنبه 24 اسفندماه در دیداری دوستانه به مصاف نوجوانان باشگاه تهران جوان رفتند و با کسب نتیجه 3 بر 2 پیروز میدان شدند. گل های این دیدار را علیرضا ادهمی، حسام نیک نفس و فرزاد گراوند به ثمر رساندند.

گفتنی است طهماسبی زاده برای آماده سازی تیم جهت حضور در فستیوال منطقه مرکزی و جنوبی کنفدراسیون فوتبال آسیا که به میزبانی تاجیکستان در اردیبهشت 95 برگزار می شود، تا کنون 7 اردوی استعدادیابی تشکیل داده است.ارسال در تاریخ چهارشنبه 26 اسفند 1394 توسط بیر بیله سوارلی

خانم حمیده باوفا نفر اول همایش پرسش مهر آذربایجان شرقی انتخاب شد این موفقیت را به خانواده محترم ایشان و فرهنگیان و اهالی قلم بیله سوار مغان تبریك عرض می كنیم.ارسال در تاریخ چهارشنبه 26 اسفند 1394 توسط بیر بیله سوارلی

بیله سوار مغان طبیعت فوق العاده زیبایی داره و این تصاویر از تپه تاریخی و گردشگری نرگس هست كه در داخل شهر قرار گرفته است و مهمانان می توانند با امنیت كامل شبها را نیز در این پارك سپری كنند و از آب هوای بی نظیرش بهره مند شوند.

بیله سوار مغان در نقطه صفر مرزی قرار دارد و میهمانان می توانند در كنار مرز از طبیعت زیبای اروپا نیز از نزدیك دیدن كنند

طبیعت بكر و زیبای كوههای خروسلو در  پانزده كیلومتری بیله سوار مغان كه هر گردشگری را مبهوت خود می كند

مزارع سر سبز بیله سوار مغان كه چسبیده به شهر هست و خاطراتی فراموش نشدنی را برای مهمانان رقم می زند

 

و بازارچه مرزی بیله سوار مغان كه ارزانترین خریدها را می توانید در این بازارچه انجام دهید.

کانال رسمی تلگرام بازارچه:

http://@bilesavarmarket

 

 

و آثار باستانی و تاریخی در داخل و خارج شهر

تعطیلات عید 95 مهمان شهر ما باشید و از مهمان نوازی بیله سوار یها لذت ببرید

 ارسال در تاریخ سه شنبه 25 اسفند 1394 توسط بیر بیله سوارلی
باعنایت به نامه شماره 197/1668  مورخه  94/09/10 بانک کشاورزی استان اردبیل به پیوست ودستوربه پرداخت 30درصد خسارت با گزینه اول (1305000ریال) که برای گزینه دوم که سقف تعهدش حدود 32000000 ریال وبا احتساب 30درصدی 9600000 ریال می شود وعلی رغم شکایات کشاورزان به پیوست بانک کشاورزی ازپرداخت غرامت به خسارت دیده گان  امتناع نموده وبا نادیده گرفتن نامه فوق و بیمه گزینه اول و دوم میزان خسارت را برای هر هکتارسویا  حدود1350000 ریال تعیین کرده وتا این لحظه آن مبلغ هم پرداخت نشده است.ازمسوولان محترم خواهش می کنیم به این مسئله رسیدگی کنند.
                
                    با احترام جمعی از کشاورزان سویا کارخسارت دیدهارسال در تاریخ دوشنبه 24 اسفند 1394 توسط بیر بیله سوارلی

این تصویر ازتنها استخر همیشه خبر ساز شهرمون هست كه این قدر تمیز نشده به رنگ سبز در آمده است و یك تصویری از استخر كرج هم در پایین گذاشتیم تا فرق بین تمیزی و كثافت در یك قاب دیده شود لطف كنید به بهداشت تنها استخر بیله سوار مغان رسیدگی كنید.

 ارسال در تاریخ یکشنبه 23 اسفند 1394 توسط بیر بیله سوارلی
(تعداد کل صفحات:3) 1 2 3

قالب وبلاگ