تبلیغات
بیر بیله سوارلی
نظرات وارده لزومن دیدگاه بیر بیله سوارلی نیست
من درد دلم را به قلم خواهم گفت
بیــــــــله ســـــوار مغـــــان
E-mail: bilesavarmoghan@gmail.com
بیر بیله سوارلی

شكور پورحسین درمحروم ترین نقطه مغان بدنیا آمد با تكیه بر تربیت خانواده مذهبی خود  توكل بر خدا نمود تا روی پای خود بایستاد و بر جامعه خود مفید واقع شود از لحاظ اقتصادی وضعیت مناسبی نداشتند راه كسب علم و دانش را در پیش گرفت مصمم و با اراده تحصیل كرد . این اراده از شكور دانش آموزی موفق ساخت و توانست از زیر نهر تراب به دانشگاهی برتر در تهران كه آرزوی خیلی از محصلین هست در شهید  بهشتی تهران  درس بخوانند رساند در دانشگاه نیز به زرق و برق پایتخت مشغول نشد و به تحصیل ادامه داد تا دكترا پیش رفت . وارد دادگستری شد در دادگستری نیز این اراده پولادین از شكور قاضی موفق ساخت و توانست پله های ترقی را در محیط كاری خود طی نماید و چندین بار قاضی نمونه انتخاب شود.در حال حاضر ایشان حساس ترین پرونده ها كه مربوط به زمین خواری هست را قضاوت می كند  نیك می دانیم  این پرونده ها را دست هر كسی نمی دهند.

 این افتخار من و توست هم وطن كه جوانی از این خطه به چنین موفقیتهایی دست پیدا كرده است . و نیك می دانیم كه كسی در چنین پستی زندگی مرفهی خواهد داشت و نیاز نیست بیاید و خود را با مشكلات عظیم مغان درگیر نماید. اما از شكور كه در سختیها بزرگ شده است از خانواده شكور كه برای این سرزمین خون داده است  چنین انتظاری باید داشته باشیم كه در اوج رفاه یادی از منطقه خود نماید و دوباره برگردد و با اراده ای پولادین در جهت مرتفع ساختن مشكلات منطقه خود تلاش نماید.

آهای اهالی مغان از تپه نرگس فریاد می كشم و انعكاس صدایم را از تپه نادر طلب می كنم به فریاد من فریاد بكشید

آهای اهالی مغان از كنار بالهارود فریاد می كشم از كنار آراز منتظر یاری تان هستم

 

من به شكور رای می دهم 

1-      فرزند رنج كشیده مغان هست. و آشنا به عواطف من و تو با چاقو بزرگ نشده است در كنار خوشه های گندم قد كشیده است.

2-      اراده ای پولادین  از كودكی تا جوانی در این فرزند مغان می بینم. من و تو میدانیم راه زیر نهر تراب تا شهید بهشتی تهران را طی كردن اراده می خواهد و هدف

3-      مسیری كه در پیش گرفته هیچ وقت تغییر نداده است و مصمم و با اراده تا موفقیت پیش تاخته است. و مثل رقیب خود هر روز به یك شاخه ای نپریده است و لیسانس خود را هم به زور نگرفته است .

4-      فردی پاك دست و سالم بوده است كه توانسه است در قضاوت در كلانشهری چون تهران قاضی نمونه شود یك قاضی آشنا به قوانین خواهد بود نه یك پیمانكار و كانكس ساز

5-      شكور دارای حجب و حیا هست متین و با وقار شخصیت آمیخته با حیا باید به آرامی حرف بزند و هر لحظه از كوره در نرود . ریا كار و دغل باز نیست كه داد و فریاد بزند و هر لحظه كه مجلس بر وفق مرادش نباشد از كوره در رود شخصیت شكور اجازه نمی دهد به كسی توهین كند . فرق هست بین رفتار تحصیل كرده با حجب و حیا با یك پیمانكار دریده

6-      من به شكور رای می دهم چون به خودم به منطقه خودم به ایل و طایفه خودم ارزش قایل هستم كه با افتخار بگویم فرزند خلف مغان ، دارای دانش و آگاه به قوانین ، پاك دست و سالم و رنج كشیده و آگاه به مشكلات منطقه ام را روانه مجلس كرده ام و فردا روزی خدای نكرده در جایی عرق شرم بر پیشانیم نخواهد نشست كه مغان با این قدمت یك نماینده از خود پیدا نكرد و از زنجان یك پیمانكار را نماینده خود كرد.

7-      من به شكور رای خواهم داد زیرا كه پیمانكار انتخاباتی نیستم زیرا كه به رای خود تعصب دارم  رای آگاهانه می دهم و پای رای خود خواهم ایستاد .

یك مقاله ای با عنوان استقلال قضایی از استاد پورحسین كه در سال 1387 در سایتهای معتبر كشور به چاپ رسیده است در ادامه مطلب قرار دادیمادامه مطلب
ارسال در تاریخ سه شنبه 31 فروردین 1395 توسط بیر بیله سوارلی

شکور پورحسین شقلان، فرزند ملا اسماعیل، متولد زیر نهرتراب پارس آباد و از خانواده ای مذهبی و متدین و برادر شهید رحیم پورحسین است. وی دارای مدرک دکترای حقوق از دانشگاه شهید بهشتی تهران - قاضی ویژه ی مبارزه با زمین خواری کل کشور - 15 سال سابقه ی قضاوت در سطح عالی کشور - 3 دوره قاضی نمونه ی کشوری - 1 سال مدیرکل امور حقوقی وزارت مسکن و شهرسازی.

آنانکه پاک و صادق اند، دل در گرو محبت خدا دارند.

سلام بر مغان، سلام بر وطن.

دکتر شکور پورحسین رتبه ی 1 آزمون وکالت استان آذربایجان شرقی و رتبه ی ممتاز آزمون قضاوت کشوری بوده اند و بنا به علاقه ای که به شغل قضاوت داشته اند این شغل شریف را انتخاب نموده و در این عرصه مشغول خدمت گشته اند.

با توجه به رتبه ی ممتاز و تک رقمی ایشان در آزمون قضاوت و نظر به اینکه جناب پورحسین از دانشجویان نخبه ی حقوقی دانشگاه شهید بهشتی تهران به حساب می آمدند، از ابتدا ، ابلاغ شروع به کار ایشان از جانب رئیس قوه قضائیه در تهران به ایشان داده شد.

پس از اینکه دکتر پورحسین لیاقت، پاکی و کارایی خود را با 3 دوره قاضی نمونه ی کشوری انتخاب شدن به اثبات رساند و با توجه به نیاز قوه ی قضائیه به تخصص ایشان، در پایتخت پست های مهم و امنیتی به ایشان سپرده شد و اخیراً آقای دکتر پورحسین در سمت قاضی ویژه ی مبارزه با زمین خواری کل کشور، زیر نظر مستقیم رئیس قوه ی قضائیه و شخص مقام معظم رهبری، مشغول خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشند.

عده ای سؤال میکنند که چرا ایشان دور از وطن بوده اند و در وطن خود دادستان یا رئیس دادگستری نبوده اند؟

کسانی که از روال سیستم اداری بی خبرند بدانند که ابلاغ کاری هر فرد در هر سیستم و اداره ای، نه بر اساس میل فرد شاغل بلکه با توجه به نیاز آن اداره یا سیستم به آن فرد داده میشود و دکتر پورحسین حق انتخابی برای پست دادستانی یا ریاست دادگستری وطن خود نداشته اند.

باید بگویم که وی در طول این 15 سال خدمت خود هر هفته یا در صورت مشغله ی زیاد کاری هر ماه یادی از وطن خود کرده، و برای دست بوس والدین و خاک پاک مغان شتابان عزم وطن کرده اند.

كسانى که می خواهند در این صحنه مطرح شوند یا کسانى را مطرح کنند مواظب موازین شرعى باشند. اگر شما خواستید کسى را معرفى کنید او را معرفى کنید ولى دیگرى را نفى نکنید.

هیچ‏کس، هیچ دسته و هیچ جمعى نباید به خودشان اجازه دهند که به کسانى که قبولشان ندارند اهانت کنند. شما یک دسته را قبول دارید و آنها را معرفى می‏کنید، دیگرى هم دسته‏ اى دیگر را قبول دارد و آنها را معرفى می ‏کند. اثبات کنید، ولى نفى نکنید.

ما به یک سازمان و تشکیلات از دو منظر نگاه می کنیم، یا از منظر فرد یا از منظر سیستم.

کشور عزیزمان ایران در برخی چیزهای بد در دنیا رتبه اول را دارد. اولین مورد فرار مغزهاست که به آن brain drain می گویند.

سالانه تعداد کثیری نخبه از ایران خارج می شود.

روزنامه همشهری چند سال پیش در مقاله ای عنوان کرده بود دولت آمریکا برای هر فردی که با Ph.D از دانشگاه آمریکا فارغ التحصیل می شود قیمت اعتباری یک میلیون دلار در نظر گرفته بود. طبق برآورد روزنامه همشهری قیمت نخبگانی که از ایران خارج شده اند برابر با سی سال نفتی بود که فروخته بودیم.

در مصرف و شیوع مواد مخدر در دنیا اولیم. در پذیرش پناهندگان افغانی و عراقی اولیم. در شاخص فلاکت در دنیا رتبه دوم هستیم. شاخص فلاکت یک شاخص اقتصادی است تحت عنوان misery index معنایش این است سفره ما پر است اما نمی توانیم استفاده کنیم. در چیزهای خوب هم در دنیا رتبه خوبی داریم. در نرخ رشد فناوری در دنیا اولیم. در زعفران، سنگ فیروزه، پسته، فرش دست باف، در دنیا اولیم. در ذخایر گاز در دنیا دومیم. در نفت چهارم هستیم. مقایسه ی دیگری بین سه کشور ایران، ترکیه و عربستان شده است، عربستان دارای منابع ولی فاقد نیروی انسانی است. ترکیه فاقد منابع و دارای نیروی انسانی است. ایران هم دارای منابع و هم دارای نیروی انسانی است. در مقایسه بین شهرهای ایران مغان یکی از قطب های کشاورزی خاورمیانه است هم از جهت نیروی انسانی و هم منابع، مغان سر آمد است.

چرا مغان با داشتن چنین ظرفیتی نتوانسته به توسعه ای که لایقش است دست یابد؟

برمی گردم به عرایض قبلی ام.

مشکل مغان مشکل فرد است یا مشکل سیستم؟ حقیر بارها عرض کرده ام که سیستم برای همه شهرها و مناطق یکسان است. به زعم ما مشکل بنیادین مغان فرد است، در این حوزه نیز مدیریت مطرح است.

به قول استادم the management is the foundation of affairs مدیریت اساس امور است and regulate them و آن را سامان می بخشد if not to be اگر نباشد the affairs will shatterd با تاکید می گفت: امور آشفته خواهد شد.

در هم اندیشی نخبگان مغان در تهران یک فصل مشترک و یک درد مشترک وجود داشت، آنهم آشفتگی در مدیریت مغان، یا به زبان خودمان «مغانین ییسی یوخدو».

برای خروج مغان از این بی مدیریتی بنده اتاق فکر را پیشنهاد کردم.

در مورد اتاق فکر قبلا مطالعاتی داشتم و خوشبختانه اخیراً مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری به کلیه ی استانها اتاق فکر را مصوب نموده است.

اتاق فکر دو رکن اساسی دارد:

١- شناسایی نخبگان و متخصصین مغان در تمام رشته ها و تشکیل بانک اطلاعاتی آنان.

٢- شناسایی معضلات و مشکلات منطقه و اولویت بندی این مشکلات در اتاق فکر.

در واقع اتاق فکر واسط بین نخبگان که مشکلات منطقه را منعکس می کنند و دولت است. متأسفانه استان اردبیل آخرین استانی بود که اتاق فکر در آن تشکیل شد.

در صورت توفیق، بنده اتاق فکر را در مغان تشکیل خواهم داد و مشکلات مغان بر اساس خرد جمعی شناسایی و اولویت بندی شده و به مرکز منعکس خواهد شد و نماینده ی منتخب با ظرفیت هایی که در مرکز دارد برای حل و رفع این مشکلات خواهد کوشید.

مردم شریف مغان که سال هاست در این خصوص در رنجند طعم شیرین توسعه و آبادانی را خواهند چشید.

.ارسال در تاریخ شنبه 28 فروردین 1395 توسط بیر بیله سوارلی

جناب كریمی شهردار محترم بیله سوار مغان سلام و عرض ادب

 

میدانم كه این روزها حال خوبی نداری و نیازی به پرسیدن هم نمی بینم . حال اداره ای تحت مدیریت شما هم حال روز خوشی ندارد. اعتراضات و شكایت ها از اتاق شما بیرون آمده و به دروازه شهر و استان و حتی به گوش بالهارود هم رسیده است. وظاهرن هیچ اراده ای هم برای برطرف كردن مشكلات  در شما دیده نمی شود راستی حالتان خوب هست؟؟؟

جناب كریمی عزیز قبل از عید صحبتهای در یكی از نشریه ها داشتید و من در این سایت انعكاس دادم چون نزدیكای عید بود نخواستم پاسخی داده باشم .در آن جا همه قبل از خودتان را شدیدن كوبیده بودید و انواع و اقسام حرفهای مربوط و نامربوط را نثارشان كرده بودید تا به نوعی خود را مثل فرماندار استعفا داده سال های نه چندان دور پارس آباد قهرمان جلوه دهید آیا آن قهرمانی تان این بود كه حتا نتوانید حقوق پرسنل خودتان را نیز تامین كنید ؟ اویشون قصد داشتند كاندیدا شوند شما چه قصدی دارید؟

شما كه قبل از آمدنتان به همه مشكلات شهرداری بیله سوار مغان واقف بودید و آگاهانه پا به این اداره بخت برگشته گذاشتید و قول دادید كه همه مشكلات را مرتفع خواهم كرد آیا یادتان می آید؟ حال چه شده است كه زانوی غم بغل گرفته اید؟

اگر قبل از شماها بلد نبودند شما كه ادعا داشتید بیش از 15 سال سابقه  دارید و چشم بسته این شهر را اداره خواهید كرد یادتان می آید؟

توصیه می كنیم به حضرتعالی بیشتر از این كار را خراب تر نكن فصل كار شروع شده بجای كار كردن و استارت ترمیم چهره شهر استارت اعتصابات زده شده است چند روزی هست كه حتا زباله های شهر هم برداشته نمی شود.

اگر می توانی بمان و اگر توانش را نداری مرحمت فرموده تشریف ببرید و اجازه دهید حداقل خودمان زباله های خود را برداریمارسال در تاریخ شنبه 28 فروردین 1395 توسط بیر بیله سوارلی

در چند روز اخیر در فضای مجازی خیلی از دوستان به مطلبی كه ما در این وبلاگ در مورد بیگدلو زده ایم واكنش نشان دادند .

این مطلب در گروههای زیادی دست به دست می گردد اول از دوستانی كه استاد كپی پست هستند تقاضا داریم به منبع آن مطلب نیز اشاره ای بكنند دوم اینكه كسانی كه پاسخ دادند لطف كنند به اینجا نیز ارسال كنند تا بتوانیم پاسخ گوی این عزیزان باشیم.

دومین موردی كه می خوام به آن اشاره كنم این هست كه دوستان و حامیان آقای بیگدلو در این هفته حتی یك نقطه مثبت از ایشان برای ما ارسال نكردند و فقط به این اكتفا می كنند كه ایشان خوب حرف می زند. خدمت این عزیزان عرض كنم كه صرف حرف زدن برای یك نماینده كافی نیست . به دور از آقای بیگدلو عرض كنم كه یك كلاه بردار حرفه ای با حرف زدن های خوب سر مردم كلاه می گذارد البته مثال زدم به كسی بر نخورد. حرف زدن های با پشتوانه نیاز هست كه احساس می شود آقای بیگدلو فاقد آن است.

ایشان سواد آن چنانی ندارد و اگر به مدارج علمی اویشون نگاه كنید متوجه می شوید كه این آقا در گرفتن مدرك تحصیلی  نیز خوب عمل نكرده است و صرفن دولت ناكارآمد احمدنژاد سكویی شده است برای پرتاب یك پیمانكار به عالم سیاست و این از دولتی كه معاونانش الان در زندان بسر می برند بعید نیست.دولتی كه از درون آن بابك زنجانی ها بیرون بیاید هزاران بیگدلو نیز بیرون می جهند بیایید هوشیار باشیم و راه دوباره رییس جمهور شدن احمد نژاد ها را فراهم نكنیم. ما در مقابل آیندگان مسوولیم.

كسی كه هنوز تا سی سالگی خود را به مردم بازگو نمی كند ؟كه بوده است و كجا بوده است ؟ چطوری هفتمین جد ایشان پارس آبادی شده است؟ مردی كه مثل همه دار و دسته دولت احمد نژاد با ابهامات زیادی پا به عرصه انتخابات  گذاشته است. می تواند خیلی برای منطقه ما خطرناك باشد ما در چهار سال گذشته از یك نماینده سنتی به اندازه كافی آسیب دیدیم نگذارید این بار با سیاست بازیهای یك غریبه این بار آسیب ببینیم . نگذارید كه یك غریبه از من و تو سكویی برای سیاستهای غلط حامیان بابك زنجانی ها بسازد آگاه باشیم ما دارای تاریخ و تمدن ارزشمندی هستیم آیندگان ما راسرزنش خواهند كرد به هوش باشیم.ارسال در تاریخ چهارشنبه 25 فروردین 1395 توسط بیر بیله سوارلی

 

                                                                                

ایرج برای پیدا كردن كار به بندر می رود

بیگدلو در سال 1370 بعنوان یك پیمانكار در بندر عباس پروژه های  ساختمان آتش نشانی را كار كرده است و در بیوگرافی خود آتش نشانی چند شهر را به نام خود تمام شده می داند.

از بندر عباس به تهران می آید

ایشان از سال سال 1376 تا 1381 بعنوان مربی فنی حرفه ای با مراكز آموزشی بعنوان حق العمل كاری مربی گری كرده  و در چند رشته مربی بوده است كه بی ارتباط با پیمانكاری نیست اما در بیوگرافی خود از استخدامی فنی حرفه ای می گوید در حالی كه ایشان در فنی حرفه ای اصلن استخدام نشده است.

از تهران به شمال كشور می رود

وقتی می بیند از این مربی گری چیزی برایش عاید نمی شود به شمال می رود و كارگاهی برای ساخت كانكس  ایجاد می كند كه در زندگی نامه خود از این كارگاه كوچك به نام بزرگترین كارخانه یاد می كند.

از شمال به ملارد می رود

در سال 1385 در شورای شهر ملارد شركت می كند و نفر دوم می شود و قاعدتن هر كدام از اعضا یك كمیته ای را بعهده می گیرد و ایشان  كمیته انطباق را عهده دار می شود و در اینجا هم می بینیم كه به توهم خود مهم پنداری گرفتار شده و دلیل این پست را اشرافیت كامل به قوانین شهرداری و شهر سازی می داند كه باز هم بی ربط به پیمانكاری نیست.

از ملارد به شهریار و  به اردبیل

 ایشان در تعریف زندگی خود یك مورد كلیدی را عمدن از قلم انداخته است و آن رییس ستاد احمدنژاد بودن در سال 1384 هست كه بعد از این اتفاق ایرج خان پیمانكار وارد فضای جدید می شود و از شورا سر در می آورد تا سكوی پرتاب این خوش خدمت احمدنژادی گردد و چنین نیز می شود  در سال 88 ایشان را معاون سیاسی و انتظامی  در فرمانداری شهریار می كنند . اشتهای سیر ناپذیر ایرج قصه ما را این پست سیراب نمی كند و درخواست پستهای بزرگتر را می كند برای رسیدن به پست استانداری در سال 89 ایشان را بعنوان معاونت عمرانی استانداری اردبیل منصوب می كنند و برای رسیدن به استانداری فرمانداری پارس آباد را پله دیگر ایشان قرار می دهند .

از اردبیل به  مغان می رود

در پارس آباد وقتی وضعیت برومند را ارزیابی می كند كه چه كسی از طرف این مردم و با چه دلایلی به مجلس راه یافته است و با توجه به روی كار آمدن دولت تدبیر و امید كه عملن پشتیبانان اصلی خود كارهای آنچنانی نمی توانند برای ایشان انجام دهند با یك ترفند زیركانه اختلاف با نماینده ایجاد كرده و افراد ذی نفوذ را در منطقه شناسایی كرده تا خود را برای انتخابات مجلس مهیا كند. چنین نیز كرد و توانست  با قدرت بیان خود در دور اول كه اكثر كاندیداها ایشان را رقیب خود نمی دانستند با چراغ خاموش ماموریت خود را به نحو مطلوب به پیش ببرد.

در حال حاضر هم اصولگرایان تند رو و حامیان اصلی احمدنژاد در جهت جبران شكست خود در مجلس هستند تا با فرستادن اصولگرایان در مجلس شاید كمی از شكست سنگین خود جلوگیری كرده باشد.

اگر دقت كرده باشید این فرد به همه جای ایران برای پیدا كردن كار سر زده بجز زنجان كه زادگاه اصلی ایشان می باشد ایشان حتی برای رییس ستاد شدن احمدنژاد هم به زنجان نرفته است چون جایگاهی در آنجا نداشته است و اكثرن در جاهایی سبز شده كه شناخت كافی روی ایشان ندارند .

به نظر نمی آید كه این ماركوپلو ایران  كه در به در دنبال  جلو انداختن و مطرح كردن خود هست بتواند گزینه مطلوبی برای مغان باشد.

 ارسال در تاریخ یکشنبه 22 فروردین 1395 توسط بیر بیله سوارلی

ما در نوروز سال 94 با 5 نفر از همشهریان خود دیدار نوروزی داشتیم به سبك بیر بیله سوارلی كه متاسفانه امسال سه نفرشان در بین ما نیستند حارج راشد جنگجو شاعر توانای شهر حاج داود فكور پدر مطبوعات بیله سوار مغان و معلم مهربانی ها حاج حسین بشیرزاده . به روح بزرگ هر سه بزرگوار صلوات می فرستیم و از درگاه خداوند متعال علو درجات برای این عزیزان داریم روحشان شاد یادشان گرامی باد.ارسال در تاریخ شنبه 21 فروردین 1395 توسط بیر بیله سوارلی

ایرج بیگدلو در سال 1370 بندرعباس ساختمانهای آتش نشانی شهرستانهای رودان و میناب و گلشهر بندر عباس را احداث نمود، در سال 1376 به استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای در آمد و تا سال 1381 در مرکز شماره 15 فنی حرفه ای تهران به آموزش کارآموزان رشته نقشه کشی ساختمان، نقشه کشی صنعتی و نقشه کشی به کمک رایانه AutoCAD پرداخت که نتیجه این پنج سال آموزش تربیت بیش از 600 کارآموز بود که دو سال متوالی حائز این رتبه اول المپیاد فنی در رشته نقشه کشی از میان کارآموزان وی بودند.

وی از سال 1381 تا 1384 بزرگترین کارخانه تولید کانکس و کانتینر را بنام شرکت اتاق سازی کاروان را در گلستان احداث نمود و در سال 85 پس از کسب دومین رأی بالای مردم ملارد وارد شورای اسلامی شهر ملارد گردید و از همان ابتدا توسط فرمانداران مختلف بدلیل اشرافیت کامل وی به قوانین شهرداری و شهرسازی به عضویت کمیته انطباق مصوبات شوراها مستقر در فرمانداری ها در آمد.

با توجه به اینکه مهندس بیگدلو  دارای دو دانشنامه در مقطع کارشناسی ارشد بوده که یکی از آنها در رشته مدیریت اجرایی و دیگری در رشته مدیریت شهری  و هر دو از دانشگاه تهران می باشد، لذا تحصیلات وی در دو دوره کارشناسی ارشد، آنهم در دانشگاه مادر کشور، از او فردی مطلع و مسلط در مدیریت و اداره شهر ساخته و آوازه وی را در استان تهران طنین انداز نموده بود و همین موضوع سبب شد که به عنوان مشاور عالی مترو کرج منصوب و در سال 88 پس از چهار سال همکاری با فرمانداری شهرستان شهریار به سمت معاونت سیاسی و انتظامی آن فرمانداری منصوب و در واپسین روزهای سال 89 یعنی 25 اسفند 89 به سمت معاونت عمرانی استانداری اردبیل منصوب گردید.

وی در آذر ماه سال 92 به استان تهران بازگشته و به عنوان اولین فرماندار شهرستان پردیس در شرق تهران به ادامه خدمت پرداخت و در اردیبهشت ماه سال 93 به درخواست مسئولین وقت به استان اردبیل بازگشته و به سمت فرماندار شهرستان مرزی پارس آبادمغان منصوب شد. بیگدلو که به پشتوانه بیش از 5/2 سال حضور در معاونت عمرانی استانداری اردبیل شناخت جامعی از این شهرستان داشت در مدت زمان کوتاهی مشکلات و معضلات این شهرستان را دسته بندی و برای حل هرکدام از آنها اقدام به طراحی نقشه راه نمود.

بیگدلو که در روز معارفه سوگند یاد کرده بود برای احقاق حقوق حقه مردم از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود الحق و الانصاف چنین نمود و وقتی که دید اختلاف نظر شدید وی با برخی مسئولان استانی و شهرستانی مانع خدمت رسانی وی بوده به نحوی که یا باید تسلیم شده و تابع محض آنان باشد تا بتواند میز فرمانداری را حفظ کند یا اینکه از مسئولیت خود کناره گیری نماید راه دوم را برگزید و رفتن با عزت را به ماندن با ذلت ترجیح داد.

وی فردی عملگرا بوده و معتقد است که تنها راه علاج بخشی مغان تنها و تنها، کار است و کار است و بازهم کار، او در مدت زمان کوتاهی تمامی کارهای بر زمین مانده را به جریان انداخت منطقه آزاد تجاری را نه اینکه او تصویب نمود چرا که هیچ فرمانداری اصلاً چنین توانایی را ندارد اما همه پارس آبادی ها متوجه شدند که او موتور محرک این کار بود، به شهادت همکاران او در فرمانداری پارس آبادمغان، بیگدلو آنچنان با علاقه و روحیه ای خستگی ناپذیر پیگیر رفع مشکلات شهرستان بود که انگار کار شخصی و خانوادگی خود را تعقیب می نماید.

پیگیری جدی اتمام پروژه های بیمارستان، فرودگاه و تصفیه خانه پارس آبادمغان از دیگر اقدامات وی بود، در راه بازگشایی گمرک اصلاندوز آنچنان پیگیر بود که فقط به مکاتبات وی با سه تن از وزیران و تماسهای مکرر با سفیر ایران در آذربایجان و تشکیل جلسه با مدیر کل گمرک کل کشور و... می توان اشاره نمود.

مردم پارس آبادمغان تلاش و جانفشانی او  برای تأمین امنیت خانواده ها و سلامت جوانان در جمع آوری قلیان سراها را می ستایند و سخنرانی و دفاع تمام قد، مقتدرانه و با شجاعت بسیار زیاد او را در حمایت از مردم مغان در زمان سفر معاون رئیس جمهور در مصلی را هرگز از یاد نخواهند برد.

بیگدلو در روز خدا حافظی، از استاندار به خاطر بی مهری اردبیل نسبت به مغان بی مهابا و جانانه و به دور از مصلحت اندیشی گلایه نمود و مقتدرانه از او خواست که نگاه خود را به پارس آبادمغان اصلاح كرده و برای خواسته های مردم مغان ارزش قائل شود، مهندس بیگدلو هم اکنون در معاونت عمرانی استانداری تهران مشغول به کار بوده و نیز در تهران در مقطع دکتری رشته برنامه ریزی شهری مشغول به تحصیل است. وی مغانی الاصل بوده و ریشه و شجره او به طایفه بیگدیلو و منطقه گوشلو منتسب است.ارسال در تاریخ جمعه 20 فروردین 1395 توسط بیر بیله سوارلی

 

كمتر از سه هفته  به انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی فرصت داریم و از بین ایرج بیگدل لو و شكور پورحسین شقلان یكی راهی بهارستان خواهد شد و چهار سال نماینده منطقه مغان در مجلس شورای اسلامی خواهند بود در حال حاضر تبلیغات این دو نفر به شدت ادامه دارد و كسی نمی تواند بگوید كه از قبل برنده هست . این دو در حال حاضر شانه به شانه هم حركت می كنند و بعضی جاها كه به اصولگرایان منتصب هستند از ایرج خان حمایت می كنند و دولتی ها و اصلاح طلبان و معتدل ها هم از شكور خان. این سه هفته در وضعیت این دو نفر تعیین كننده خواهد بود.

ما هم فارغ از جناح بندی ها  هر هفته یكی از این دو نفر را معرفی خواهیم كرد به ترتیب رای و حروف الفبا هم اگر باشد هفته اول را اختصاص دادیم به ایرج بیگدل لو طرفداران ایشان و همچنین ستاد بیگدلو می توانند عكس و رزومه ایشان را برای ما ارسال كنند تا این هفته به معرفی اجمالی ایشان بپردازیم در هفته دیگر نیز به معرفی شكور پورحسین شقلان خواهیم پرداخت كه حامیان ایشان نیز می توانند در تبلیغ ایشان ما را یاری كنند.

ضمنن نظر سنجی هم برای این دو نفر در سمت چپ وبلاگ قرار دادیم كه حتمن در این نظر سنجی شركت كنید لطفنارسال در تاریخ پنجشنبه 19 فروردین 1395 توسط بیر بیله سوارلی

رییس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوارمغان  گفت: دادگاه عمومی جعفرآباد، فرد خاطی در پرونده معروف به سگ کشی را به تحمل ۷۴ ضربه شلاق و حضور یک بار در هفته در نمایندگی حفاظت محیط زیست بیله سوارمغان  به مدت یک سال و فراگیری نحوه برخورد با حیوانات و رعایت حقوق آنان محکوم کرد.  

ابراهیم رحیمی افزود: در جریان ماجرای آزار و اذیت یک قلاده سگ نگهبان که منجر به مرگ حیوان شد و به دنبال انتشار تصاویر دلخراش این حادثه در شبکه های اجتماعی، نمایندگی حفاظت محیط زیست بیله سوار نسبت به شناسایی فرد متخلف و طرح شکایت از وی اقدام کرد.

وی گفت: با همکاری نیروی انتظامی و دادگاه عمومی شهرستان، فرد خاطی دستگیر و پس از برگزاری جلسه دادگاه، رای محکومیت وی صادر شد.

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار از حامیان حیوانات و حیات وحش خواست موارد تخلف را از طریق شماره تماس ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ اطلاع دهند.ارسال در تاریخ پنجشنبه 19 فروردین 1395 توسط بیر بیله سوارلی

به اطلاع می رساند با همفکری و همکاری دوستان عزیز ایده ای جدید را بکار گرفته و فعالیتی نو شروع کرده ایم. امیدوارم بتوانیم با اطلاع رسانی های مناسب از قابلیت های علمی پژوهشگران شهرمان نیز استفاده کنیم. ما را در این امر یاری بفرمایید.


دکتر عباسی، اپیدمیولوژیست


توضیح:
هسته تحقیقات مجازی ایران مدتی است که شروع به کار کرده است. تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان علوم پزشکی و بهداشتی و پیراپزشکی بدون نیاز به حضور می توانند با این هسته همکاری داشته باشند. فعالیت های ما فعلا نگارش مقالات علمی و نوشتن طرح های تحقیقاتی جهت تصویب در مراکز پژوهشی می باشد. در آینده قصد داریم فعالیت های خود را گسترش دهیم. با برنامه ریزی های صورت گرفته تمامی افرادی که قابلیت همکاری را داشته باشند می توانند اقدام به همکاری نمایند و با تقویت CV می توانند توانمندی های خود را بیشتر نشان دهند و همچنین از منافع مادی آن استفاده نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از وبلاگ هسته تحقیقات بازدید نمایید.

ivrc.blogfa.comارسال در تاریخ پنجشنبه 19 فروردین 1395 توسط بیر بیله سوارلی
(تعداد کل صفحات:2) 1 2

قالب وبلاگ