نظرات وارده لزومن دیدگاه بیر بیله سوارلی نیست
من درد دلم را به قلم خواهم گفت
بیــــــــله ســـــوار مغـــــان
E-mail: bilesavarmoghan@gmail.com
بیر بیله سوارلی

ما جمعی از کارکنان شاغل در بیانه دوم اعلام می داریم.

امروز مورخ ۹۵/۱۰/۲۵ به خاطر تشریف فرمایی مدیر کل محترم و بازدید ایشان از مناطق مختلف و با تشکیل جلسه ضمن بیان و طرح موضوعات و مشکلات خواستار امکانات و نیروی انسانی شدیم تا بتوانیم بنحو مطلوب به وظایف ذاتی منابع طبیعی عمل کنیم.
در ضمن حاشیه های ایجاد شده برای منابع طبیعی و مدیریت محترم بیله سوار را مطرح کردیم و گفتیم عده ای افراد خبیث و آلوده فکر و معلوم الحال در صدد تفرقه افکنی هستند و به الاتفاق نظر بر این شد قاطعانه کار خود را انجام دهیم و از مدیریت فعلی منابع طبیعی بیله سوار حمایت لازم انجام دهیم و به دشمنان کینه توز که در صدد ورود به منابع طبیعی برای تارو مار کردن وارد می شوند پیشگیری کنیم و بگوییم منابع طبیعی جایه افراد سودجو و فرصت طلب نیست.
پس ای اشخاص خبیث و سودجو به بحانه تصاویر دروغین و ساختگی که مربوط به چندین سال پیش است طبل دوستی با طبیعت را به دروغین به سینه نزنید. ما حامی مدیر خویش هستیم .
جمعی از کارکنان شاغل در منابع طبیعی . ای منتقدان دروغین بیایید در اداره در خدمتتان هستیم.ارسال در تاریخ دوشنبه 27 دی 1395 توسط بیر بیله سوارلی

بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در جلسه شورای اداری شهرستان بیله سوارمغان گفت:خوشبختانه با برنامه ریزی های شرکت ارتباطات  زیر ساخت برنامه هایی در سطح شهرستان بیله سوار انجام شده است و شهرستان بیله سوار به عنوان پایانه فیبر نوری و درگاه بین المللی انتخاب شده است و ساختمانی به همین منظور با پیشرفت فیزیکی 85% در حال ساخت است  و اتصال شهرستان بیله سوار به شبکه زیر ساخت کشور و جمهوری آذربایجان صورت خواهدگرفت که تا پایان خرداد ماه سال 96تکمیل و به بهره برداری خواهد رسد

رزمی افزود:اکثریت روستاهای شهرستان بیله سوار بالای 20خانوار دارای تلفن ثابت هستند و تعداد 183 روستای شهرستان از تلفن همراه روستایی و 110روستای شهرستان نیز یا فاقد پوشش یا با پوشش ضعیف هستند که در نظر داریم نیمی از روستاهای شهرستان را تا 6ماهه سال آینده تحت پوشش قرار دهیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در ادامه عنوان کرد:در حال حاضر 10روستای شهرستان به اینترنت پر سرعت وصل هستند که با مساعد شرکت" های وب " و اجرای شبکه گذاری و حل مشکلات فنی تا سه ماهه اول سال 96 تعداد 143روستای شهرستان بیله سوار از اینترنت پر سرعت برخوردار خواهند شدکه 50% مناطق روستایی را تحت پوشش اینترنت پر سرعت روستایی قرار خواهیم داد.

وی عنوان کرد :12دفتر فعال پست بانک در سطح شهرستان بیله سوار ارائه خدمات می کنند و شش دفتر پست بانک نیز در روستاهای شهرستان بیله سوار در دستور کار است.

رزمی افزود:راه اندازی استارتاپ و طرح تکاپو در شهرستان بیله سوار در اولویت قرار دارد و با توجه به مسافران خارجی که برای درمان از مرز بیله سوار به این شهرستان سفر می کنند طرح اولین کارسنتر در شهرستان راه اندازی خواهد شدارسال در تاریخ شنبه 25 دی 1395 توسط بیر بیله سوارلی

حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار در مراسم عزاداری ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری گفت:آیت الله رفسنجانی یکی از افرادی بودند که در تاسیس انقلاب اسلامی و به پیروزی رساندن آن نقش های و محوری داشته است و پس از انقلاب نیز با قبول مسئولیت های مهم و مختلفی نقش آفرینی کرده است.

امام جمعه بیله سوار با اشاره به حضور چشم گیر مردم انقلابی ایران اسلامی در مراسم تشییع پیکر حضرت الله هاشمی رفسنجانی گفت: حضور پر شکوه مردم در این مراسم به جهت خدمات فراوان ایشان به نظام اسلامی ، عشق و علاقه ایشان به مقام معظم رهبری (حفظه الله) بوده که باعث قدردانی از خدمتگزاران این نظلام مقدس است.

حجت الاسلام قیاسی به شخصیت وبیانات مقام معظم رهبری در خصوص این شخصیت والا مقام  اشاره کرد و افزود: حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی از این دسته از انسان ها بود، وارسته از تمام تعلقات پا به میدان مبارزه گذاشت، از اولین لبیک گویان نهضت حضرت امام از ۲۲ سالگی بود، ۶۰ سال سراسر مبارزه داشت، مبارزه علیه دستگاه ستمشاهی، مبارزه در راه استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، در کنار امام بودن، بعد از امام در کنار مقام معظم رهبری بودن، تمام نفس هایش را برای تثبیت نظام و استقرار اسلام کشیدن، و نتیجه این نوع زندگی این می شود که مقام معظم رهبری می گوید که فقدان ایشان برای من سخت و جانکاه است.

حجت الاسلام قیاسی با تاکید بر شکنجه ها، مصائب و مشکلاتی که آن حضرت قبل از انقلاب متحمل شدند؛ گفت: قبل از انقلاب، انقلابیون و مجاهدین ما همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی شکنجه ها و صدمات سختی را تحمل کردند و سلول های انفرادی را گذراندند و بلایای بیشماری را به جان خریدند و این تحمل و صبر بر مصایب در زمانی بود که امیدی به انقلاب نبود و هیچ آینده ای متصور نبود و اینچنین است که مقام معظم رهبری در پیام خود به مناسبت رحلت ایشان می فرماید: هوش وافر و صمیمیت کم نظیر ایشان در آن سالها تکیه گاه مطمئنی برای مبارزان و بنده بود.

وی به نقش بی بدیل ایشان را در شرایط سخت بعد از انقلاب و جنگ تحمیلی اشاره کرد و بیان داشت: مدیریت جنگ در دهه شصت، سازندگی کشور پس از جنگ و اصلاح و بازنگری قانون اساسی ومدیریت‌هایی مختلف کشور از جمله این مسئولیت ها بود و خود را دائم در محضر آرای عمومی قرار می‌داد.

امام جمعه بیله سوار با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی بسیاری از هزینه های انقلاب را متحمل شدند گفت: آیت الله هاشمی قدرت را در دست داشت اما حقیقتا قدرت طلب نبود و بخش زیادی از ثروت خود را در بدو انقلاب و بعد از آن خرج این کشور کرد.

وی در ادامه به نقش عالمان در جامعه اسلامی اشاره کردو افزود:فقیه عالم دژ اسلام است و عالمان دین، وارثان انبیای الهی هستند و منش، رسالت و مسئولیت پیامبران را در غیاب آنها بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال برای مومن درجاتی قرار داده ولی اعظم درجات برای صاحبان علم است افزود: راه و مسیر این عالم وارسته و مبارز انقلابی همواره در مسیر امام و رهبری بوده و از این خط مستقیم هیچوقت جدا نشد و فرصت طلبان و خناسان نتوانستند محبت و علاقه رهبری معظم انقلاب را نسبت به یارو دوست دیرین خود بکاهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیله سوار،همچنین در بخش جعفرآباد نیز مراسم عزاداری ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ساعت 11 صبح دیروز  در مسجد صاحب الزمان (عج) با حضور اقشار مختلف مردم بخش جعفرآباد برگزار شدارسال در تاریخ پنجشنبه 23 دی 1395 توسط بیر بیله سوارلی


نمایشگاه توانمندی های عشایری در تاریخ در تاریخ 16تا 18 دی ماه امسال (هفته گذشته) در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.
ای کاش مسئولان تاریخ برگزاری اینچنین نمایشگاههایی را از قبل اعلام کنند تا هم افراد توانمند و ذینفع و آگاه به موضوع، در غرفه های شهرستان حضور فعال داشته باشند و همچنین مردم بتوانند از غرفه ها بازدید کنند.ارسال در تاریخ چهارشنبه 22 دی 1395 توسط بیر بیله سوارلی

طی مراسمی فرماندار حلیم از گروه تئاتر باربد  بیله سوارمغان  که به مرحله نهایی سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافته اند تقدیر و تجلیل کرد

فرماندار حلیم در این مراسم با تقدیر از تلاش و زحمات دست اندرکاران و فعالان حوزه هنر تئاترشهرستان بیله سوارمغان که علیرغم همه مشکلات و کمبودها، چراغ تئاتر را در این شهرستان روشن نگه داشته اند خاطر نشان کرد: تئاتر یک زبان مناسب و هنر اثرگذار برای انتقال ارزش ها در جامعه است و این هنر انتقال دهنده خوبی‌ها و  پاکی‌ها در جامعه است.


در ادامه جابر فتحی سرپرست گروه هنری تئاتر باربد گفت:گروه تئاتر باربد با نمایش " تو را از من گرفتی" به کارگردانی اکبر صادقی در بین 26 اثر استانی به عنوان منتخب استان انتخاب شده است و تنها نماینده استان اردبیل در سی و پنجمین  جشنواره بین المللی تئاتر فجر می باشد.

وی افزود: در بین 60 اثربرگزیده تئاتر کشور در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر 15 اثر به عنوان کار نمونه انتخاب شده است که «تو را از من گرفتی» از شهرستان بیله سوارمغان جزء پنج اثر برگزیده انتخاب شده است و در بهمن ماه امسال در تهران به روی صحنه خواهد رفت.

در این مراسم از جابر فتحی ، اکبر صادقی، یوسف دادجو ،حدیث بیله سواری، وحید شاکر،جاوید طاهری ، جابر رستمی زاده، آیدا باقرنژاد که در قالب گروه تئاتر باربد به مرحله نهایی سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافته اند تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

ارسال در تاریخ سه شنبه 21 دی 1395 توسط بیر بیله سوارلی
رقابتهای لیگ برتر والیبال استان اردبیل به پایان رسید که در بازی فینال لیگ برتر والیبال استان اردبیل که در شهرستان بیله سوارمغان برگزار شد. تربیت بیله سوار مغان توانست با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل تیم انگوت گرمی به پیروزی برسد و مقام قهرمانی را از آن خود کند.

دیدار رده بندی این مسابقات نیز بین تیم مقاومت اردبیل و شهرداری رضی برگزار شد که تیم مقاومت اردبیل با نتیجه ۳ بر صفر توانست شهرداری رضی را شکست دهد و به مقام سوم را دست پیدا کند.
ارسال در تاریخ سه شنبه 21 دی 1395 توسط بیر بیله سوارلی

حرمت استفاده شخصی از خودروهای بیت المال آن قدر شکسته شده است که به فراوانی استفاده شخصی خودروهای دولتی در درون شهری و برون شهری دیده می شود. حتی دیده می شود که برخی از مسئولین در طول ایام تحصیلی از خودروهای دولتی برای رساندن فرزندان خود به مدرسه استفاده می کنند. برخی مسئولین و حتی كارمندان ادارات دولتی، علی رغم اینكه خودروی شخصی هم دارند ولی عمدتاً بیشتر كارهای شخصی خود را با خودروهای دولتی انجام می دهند كه رساندن فرزندانشان به مدارس از این قبیل است
متاسفانه اکثرا مسئولان بیله سوار که غیر بومی هستند و در این این شهر اسکان ندارند بعد از وقت اداری هر روز با خودروی دولتی به اقامتشان رفت و آمد. پس اختلاس های بزرگ چطور درست می شود، از بی توجهی به همین قانون شکنی ها درست می شود.
در بخشنامه ای که چند سال پیش با امضاء سرپرست نهاد ریاست جمهوری به همه دستگاههای دولتی ابلاغ شده آمده است که « هرگونه استفاده شخصی از خودروهای با پلاک دولتی ممنوع بوده و در صورت مشاهده تردد در خارج از ساعات اداری و بدون برگ مأموریت، نیروی انتظامی موظف به توقیف خودرو می‌باشد »(بخشنامه شماره 68963 مورخ 1/5/1386 و موضوع تصویب‌نامه شماره (189211/ت34191هـ مورخ 21/11/1386)

اکنون پرسش این است که نهادهای مسوول در زمینه اجرای این مصوبه چه اقدامی کرده اند.فرماندار به عنوان عالی ترین مقام شهرستان پاسخگو باشد و نیروی انتظامی گزارش دهد چند تا از این خودروها را متوقف کرده است.با پول بنزین لیتری 1000 تومان که متخلفان برای استفاده شخصی مصرف کرده اند چقدر می شود؟
در یکی از شب های آغازین خلافت، امام علی علیه السلام چراغی را در اطاق بیت المال روشن کرده مشغول محاسبات لازم بود که طلحه و زبیر بر حضرت وارد شدند و گفتند: با شما کاری داریم. امام فرمود: آیا مربوط به حکومت و امور مسلمین است یا به امور شخصی شما ارتباط دارد؟ پاسخ دادند: امور شخصی خودمان است. امام علی چراغی را که از بیت المال در مقابلش روشن بود خاموش و چراغ دیگری را روشن کرد. پرسیدند: چرا اینگونه عمل کردی؟ پاسخ داد: روغن چراغی که روشن بود از بیت المال و کار شما شخصی بود، روا نبود که روغن چراغ بیت المال در مصارف شخصی قرار گیرد.
در جایی که امیر مومنان تا این حد نسبت به استفاده از بیت المال ظرافت و دقت نظر به خرج می دادند، جای بسی تعجب است که برخی از مسئولان از خودروهای دولتی استفاده های شخصی می کنند و هزینه های بسیاری را به بدنه دستگاه ها تحمیل می کنند.
نخستین تکلیف شرعی ما این است که برای حفظ اموال بیت‌المال کوشا باشیم و از این اموال استفاده شخصی نکنیم.متأسفانه برای نظارت و حفظ اموال بیت‌المال، کمیته‌ای در سطح شهرستان تشکیل نشده است که هرجا اگر حق عمومی ضایع شود این کمیته ورود پیدا کند و با قاطعیت جلوی حیف و میل بیت المال را بگیرد.و از سوی دیگر چرا برای حفظ بیت المال از سیستم اداری درست و نظارت قوی استفاده نمی شود حراست های ادارات چکارمی کنند؟مگر وظیفه آنان حفظ اموال دولتی نیست پس چرا به راحتی اجازه می دهند از اموال بیت المال استفاده نمایند؟آیا این حق الناس نیست؟ تا کی ملاحظه؟

مالک یوسفی بیر بیله سوارلیارسال در تاریخ دوشنبه 20 دی 1395 توسط بیر بیله سوارلی

آیت‌الله هاشمی که از ساعاتی پیش به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش بستری شده بود دقایقی قبل با وجود تلاش پزشکان دار فانی را وداع گفت.

آیت الله هاشمی در سن ۸۲ سالگی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران بود و در پست‌های کلیدی همچون ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و ریاست مجلس خبرگان رهبری حضور داشت.ارسال در تاریخ یکشنبه 19 دی 1395 توسط بیر بیله سوارلی

اگر در خاطرات مانده باشد  حدود دو ماه قبل مسوولین شهر لشگر کشیدند و حضوری رفتند مراتع را از نزدیک دیدند که هنوز برف نیامده بود و خط و نشان کشیدند که امسال یک وجب نمی گذاریم تخریب شود و در این امر مصمم و جدی هستیم ما از دوستان کوهنورد خواستیم که صحت این ادعا را به تصویر بکشند با کمال تاسف در این تصاویر قاطعیت مسوولین را می بینیم و نقاشیی که مخربین این چنین به تصویر کشیدند یه دهن کجی بزرگ برای آقایان می باشد که ادعایشان گوش فلک را کر کرده است.

هزاران سوال به یک باره در ذهن ادم بوجود می اید که چطور ممکن هست که این همه زمین تخریب شود و مسوولین ما نبینند ؟؟

سوال پیش می اید که این مخربین این همه بذر را از کجا تامین می کنند مگر بذر را بر اساس دفترچه توزیع نمی کنند؟؟

ما این تصویر را گرفتیم چطور شما نمی بینید ؟ حالا دیدید لطف کنید بروید سر این زمینها و مخربین را شناسایی کنید و به مردم اطلاع رسانی کنید؟

ما را همکار خودتان فرض کنید؟

ببخسید که این مورد را عرض می کنم ولی شیطان میره تو جلد آدم می گه نکنه دست مسوولین هم در این کار باشد خدایا از گناه ما بگذر مسوولین ما این جوری نیستند این رو شیطونه می گه
ما كاری به میز كسی نداریم فقط گوشه های ناچیزی از ناله جانسوز طبیعت در شرف نابودی  كوهستان اطرافمان را در اینحا منعكس میكنیم و لیاقت و كارآمدی  متولیان امر را به قضاوت مردم میگذاریم .ارسال در تاریخ پنجشنبه 16 دی 1395 توسط بیر بیله سوارلی


ارسال در تاریخ پنجشنبه 16 دی 1395 توسط بیر بیله سوارلی
(تعداد کل صفحات:2) 1 2

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic