تبلیغات
بیر بیله سوارلی
نظرات وارده لزومن دیدگاه بیر بیله سوارلی نیست
من درد دلم را به قلم خواهم گفت
بیــــــــله ســـــوار مغـــــان
E-mail: bilesavarmoghan@gmail.com
بیر بیله سوارلی

هزاران مرتبه یزدان پاک را شاکریم که به ما بندگان کم مقدار خود عمر عطا کرد و ما دیدیم که آسفالت کمربندی در یک باندش به پایان رسید و حالا رویمان نمی شود که از خداوند بخواهیم عمری دیگر به ما دهد تا فاز دیگر را ببینیم. خدایا شکرت.

اما در این تصویر اگر کمی متمرکز شوید و دقت بخرج دهید جوب آب را ملاحظه خواهید کرد که نیم متری از آسفالت بالاتر هست و مهندسین سالهای نه چندان دور پیش بینی کرده اند که در سالهای نه چندان دور ارتفاع جاده بالاتر خواهد رفت و دیگر در آن زمان لازم نیست جوب را دست کاری بکنند  .و ما منتظر خواهیم بود که در زمستان آب این جاده را کجا هدایت خواهند کرد.

جالب این یکی تصویر هست که آقای مهندس کارشناس که چند روزی پولش عقب افتاده بود زمین و زمان را بهم دوخت و عطای شهر را به لقایش بخشید و الان هم برای ما معلوم نیست که رفتش بهر چه بود .در این جا مونده که حالا که جاده تموم شده جوب را به کجا ببرم جا پیدا نکرده و همین جوری رها کرده است.

چقدر همه چیزمون بهم میاد.


فرماندار بیله سوار در بازدید از مراحل پایانی آسفالت ریزی لاین رفت کمربندی بیله سوار گفت:لاین رفت کمربندی شهرستان به طول چهارونیم کیلومتر تا اواسط هفته آینده به پایان خواهد رسید و لاین برگشت کمربندی نیز در نزدیک ترین زمان از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی شروع خواهد شد .

این جمله آقای حلیم که زیرش خط کشیدم را به یاد داشته باشید بعدن اگه خدا به شما و بنده عمر داد در موردش حرفها خواهیم زد
ارسال در تاریخ پنجشنبه 31 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی

علی رحمتی  در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر پایانه مرزی بیله‌سوار مغان از ساعت 9:30 دقیقه صبح تا 19 عصر فعالیت می‌کند که محدود بودن این زمان مورد اعتراض ما نیز بوده اما طرح پیشنهادی ما برای فعالیت شبانه‌روزی پایانه مرزی بیله‌سوار مغان مصوب مسوولان کشوری قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: همچنان این موضوع را پیگیر هستیم و درخواست فعالیت شبانه‌روزی پایانه مرزی بیله‌سوارمغان را دادیم که این درخواست‌ها امیدواریم در جلسات کشوری مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان در مورد صدور برگه‌های تردد برای خودروهای ترانزیتی به مقصد آذربایجان گفت: براساس سهمیه کشوری برای استان اردبیل یک‌هزار و 500 برگه تردد داده بودند که ما آن را بین صاحبان خودروهای ترانزیتی توزیع کردیم که این توزیع برگه‌ها براساس توافق کمیسیون ایران و آذربایجان به شکل مشترک و در شناسایی خودروهای ترانزیتی انجام می‌شود.

رحمتی افزود: مدارک و مستنداتی را ارائه کردیم تا انجمن حمل و نقل استان به شکل مستقل و خارج از ضوابط و مقررات انجمن شمالغرب فعالیت کند که در این زمینه نیز پیگیر موضوع از طریق مسوولان کشوری هستیم.

رئیس انجمن حمل و نقل استان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: از 470 کامیون فعال در استان اردبیل 270 دستگاه بارگیر و مابقی نیز غیر بارگیر است که عمر متوسط آنها نیز بیش از 13 سال است.

علی رضایی اضافه کرد: ما محروم از ترانزیت کالا به صورت ریلی هستیم اما در بخش ترانزیت جاده‌ای فعالیت خوبی را داریم که انتظار می‌رود با استقلال انجمن حمل و نقل استان از انجمن شمال‌غرب بتوانیم در حوزه فعالیت‌های انجام شده اقدامات خوب و مؤثری را انجام دهیم.ارسال در تاریخ پنجشنبه 31 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس ضمن انتقاد از وضعیت شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و عدم رسیدگی مسئولین گفت: کشت و صنعت و دامپروری مغان نیازمند 500 میلیارد تومان است تا بتواند 7000 شغل برای جوانان بیکار ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، شکور پور حسین در نطق میان دستور امروز خود طی جلسه علنی مجلس اظهار کرد: درد مزمن مغان نه تنها عقب ماندگی و توسعه نیافتگی بلکه حتی افزون‌تر از آن بلای خانمان‌سوز چپاول و فساد است، مگر نه این است که کارشناسان امر توسعه متفق القول هستند که عناصر اساسی لازم برای توسعه هر منطقه و کشوری ثروت‌های طبیعی، نیروی انسانی، سرمایه و تکنولوژی هستند؟

وی تصریح کرد: پس فقدان کدام یک از این عناصر علت العلل این همه پسرفت و عقب ماندگی شده است، لاجرم باید اذعان کرد فقدان سرمایه و تکنولوژی مهم‌ترین فاکتور افزایش فاصله مغان از مناطق برخوردار بوده است اما جلوگیری از ورود تکنولوژی بهترین راه نیت خوانی و یافتن دلایل عاملان این مساله نیست.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس افزود: تنها دارایی مردم مغان یعنی شرکت کشت و صنعت و دامپروری این شهرستان که با هدف ایجاد اشتغال و دامپروری تاسیس شد و ظرفیت اشتغال 15 هزار نفری اعم از مستقیم و غیر مستقیم را دارا بوده که متاسفانه در مدت محدودی این شرکت در مسیر حیات خود روز به روز بیش‌تر به ورطه ضعف و اضمحلال افتاد تاجایی که در بسیاری از مواقع از ان شرکت عظیم جز لاشه ای بی جان چیزی نمانده بود.

پور حسین ادامه داد: چه پاسخی می‌توان داد به مردمی که می‌پرسند به چه دلیل در زمانی که به برکت درآمدهای نفتی بسیاری از مناطق شهرهای محروم با احداث کارخانه‌ها و صنایع بزرگ پله‌های ترقی توسعه‌ای را طی می کردند اما اکنون امید مردم مغان به چنین سرنوشتی دچار شده است.

وی تصریح کرد: آنچه آزار دهنده است این است که دستگاه‌های نظارتی اعم از درون دستگاهی و برون دستگاهی کجا بودند؟ چرا نظارت نکردند؟

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس با اشاره به برخی مسائل حوزه انتخابیه‌اش اظهار کرد: نرخ بیکاری در این شهرستان بالا است این در حالی است که می توان از امکانات موجود و صنایع شهرستان در جهت به کار گیری افراد بهره برد.

پورحسین در پایان ابراز کرد: کشت و صنعت و دامپروری مغان تنها نیازمند 500 میلیارد تومان است تا بتواند 7000 شغل برای جوانان بیکار منطقه ایجاد کند. اما باید پاسخ داده شوددلیل این سوء تدبیر چیست.ارسال در تاریخ پنجشنبه 31 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی

برای این روز که اولین سالروزش خواهد بود چه کردیم و چه برنامه هایی داریم اصلن برنامه داریم یا نداریم ؟

آیا رییس جدید ارشاد اسلامی که مثل سایر روسای ادارات در سکوت خبری معارفه می شوند معرفی شده اصلن خبر داره که در شهری که در اون رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شده سوم شهریور روز خاصی هست؟؟ارسال در تاریخ دوشنبه 28 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی

حلیم فرماندار شهرستان در بازدید از مزارع صیفی جات شهرستان اظهار داشت: شهرستان بیله سوار قطب کشاورزی استان اردبیل است به طوری که نیمی از محصولات کشاورزی استان در این شهرستان تولید و تامین می شود.

وی در این بازدید گفت:سطح زیر کشت صیفی‌جات در شهرستان بیله سوار، بیش از1050هکتار برآورد شده است که این مزارع شامل گوجه‌فرنگی، هندوانه، خربزه و خیار است،که60تن در هر هکتار محصول برداشت می شود. که این آمار بالاتر از میانگین کشوری در هر هکتار است.و در مجموع برای 6هزارنفر بصورت فصلی در این مزارع اشتغال فراهم می شود.

حلیم با بیان اینکه برداشت محصولات صیفی‌جات در این شهرستان نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است، تصریح کرد:میزان کشت این محصولات از نظر مساحت 10% و از نظربازده تولید محصولات20%افزایش یافته است.

امیدواریم که بهداشت و سایر ارگانهایی که در این امر مسوولیت دارند نهایت دقت و توجه را داشته باشند که از مواد شیمیایی در محصولات مغان استفاده نشود باور کنید یک هندوانه درست و حسابی پیدا نمی کنیم. محصولات بیله سوار مغان از لحاظ مرغوبیت هم جزء بهترین ها در کل کشور هست اما متاسفانه تعدادی سود جو در سالهای اخیر همه کیفیت را زیر سوال برده اند.

جشن گندم هم برگزار نکردیم.
ارسال در تاریخ دوشنبه 28 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی

نگفتم خبری هست اینم خبر


پس از یک سال، استاندار اردبیل با استعفای شاپور کریمی شهردار بیله‌سوار مغان موافقت کرد و سعید قادری را که یک هفته پیش از شهرداری اصلاندوز استعفا داده بود را به جای شهردار سابق بیله‌سوار معرفی کرد.

شاپور کریمی به خاطر مشکلات کلان همچون بدهی قبلی شهرداری از سال‌های قبل، عدم واریز بدهی بیش از 2 میلیارد تومانی از طرف پایانه مرزی بیله‌سوار و عدم کمک مالی استانداری از یک سال پیش استعفا داده بود که به دلایلی استانداری اردبیل با آن مخالف می‌کرد که امروز صبح با ارسال نامه‌ای از طرف استانداری اردبیل عدم همکاری ایشان اعلام و سعید قادری را به عنوان شهردار جدید شهر بیله‌سوار معرفی کرد چراکه از یک سال پیش شورای شهر بیله‌سوار توسط شورای حل اختلاف کشوری منحل شده بود.


این آقا که از فامیل های معاون استانداری هست و به علت بی کفایتی  شورای شهر اصلاندوز کنار گذاشت و بخاطر داییش اسمش را گذاشتند استعفا انداختند به ما مبارکمان باشد.ارسال در تاریخ جمعه 25 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی

معمولن این ماشین آلات از پارکینک شهرداری بیرون نمی آید مگر اینکه خبری در آن اداره باشد. این خبرها هم معمولن روی صندلی رییس اتفاق می افتد. هر کسی که می خواهد بیاید یا می خواهندببرندش ،تازه یادش می افتد که بایستی نام نیک از خود بر جای بگذارد و تازه وارد هم چند روزی فعال می شود بعد بادش می خوابد می شود مثل بقیه. این آقا شاپور هم آمدنی یه چنین کاری کرد خوابیده بود تازه بیدار شده احتمال قریب به یقین بیدارش کردند که برود.ارسال در تاریخ پنجشنبه 24 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی

فرماندار بیله سوار مغان گفت : بیله سوار مغان در تولید گندم جزء 5 شهر ستان برتر کشور هست

جناب حلیم عزیز شایسته بود که بخاطر این رتبه ارزشمند جشنواره گندم در این شهرستان برگزار می کردیم که نکردیمارسال در تاریخ چهارشنبه 23 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از سخنان اکبر ترکان، ‌دبیر شورای عالی مناطق آزاد با یک فوریت لایحه ایجاد 7 منطقه آزاد تجاری صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، از 256 نماینده حاضر در جلسه  130 رأی موافق، 100 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع به یک فوریت لایحه مذکور داده شد.

  در صورت تصویب نهایی این لایحه مجوز ایجاد 7 منطقه آزاد تجاری- صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی در استان‌های گلستان (اینچه‌برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (مغان)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه- مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر)، فارس‌(فسا)، یزد(ابرکوه- میبد)، زنجان (زنجان)، کهکیلویه و بویراحمد (گچساران)، آذربایجان غربی (سرو- ارومیه)، خراسان رضوی (خواف- قوچان)،‌ لرستان (خرم‌آباد)،‌ قزوین (تاکستان)، اصفهان (شاهین‌شهر) و البرز (ساوجبلاغ) صادر خواهد شد.ارسال در تاریخ چهارشنبه 23 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی
اولین نطق میان دستور دکتر شکور پورحسین؛ نماینده مردم شهرستان های پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی.

فایل صوتی این سخن رانی را  می توانید از اینجا دانلود کنید.


همچنین نمایندگان مردم در خانه ملت شکور پورحسین با ۱۴۲ رای و منصور مرادی با ۱۳۰ رای را جهت عضویت در شورای حقوق و دستمزد انتخاب کردند.

ارسال در تاریخ سه شنبه 22 تیر 1395 توسط بیر بیله سوارلی
(تعداد کل صفحات:3) 1 2 3

قالب وبلاگ