نظرات وارده لزومن دیدگاه بیر بیله سوارلی نیست
من درد دلم را به قلم خواهم گفت
بیــــــــله ســـــوار مغـــــان
E-mail: bilesavarmoghan@gmail.com
بیر بیله سوارلی
چند مقام مسوول از 24 ساعته شدن گمرگ خبر داده است فعلا به کسی نگید ببینیم بعد ده روز آیا می شود؟

ارسال در تاریخ شنبه 2 دی 1396 توسط بیر بیله سوارلی


آرام حلیم در نشستی با رئیس شورای شهرستان و شورای شهر بیله‌سوار و شهرداری بیله‌سوار اظهار کرد: باموافقت استاندار اردبیل طرح دریافت بهای خدمات ترانزیتی از پایانه مرزی  و گمرک بیله‌سوار مورد تصویب قرار گرفت که بر این اساس از هر کامیون ورودی و خروجی مبلغ 10هزار تومان دریافت و در اختیار مجموعه شهرداری بیله‌سوار قرار خواهد گرفت.
وی افزود: با توجه به اینکه کارخانه آسفالت در محوطه دانشگاه آزاد واحد بیله‌سوار قرار دارد، با استعلامات صورت گرفته و با هماهنگی ادارات، این کارخانه به سه راه خروسلو منتقل و فعالیت آن در این محل انجام خواهد شد.
فرماندار بیله‌سوار با اشاره به اینکه عمر آسفالت در شهرستان بیله‌سوار کم است تصریح کرد: وجود پایانه مرزی و کشاورزی بودن منطقه سبب شده است که کامیون‌های ترانزیتی و ادوات کشاورزی در سطح شهرستان فعالیت  داشته باشند و این عامل باعث فرسودگی زود هنگام آسفالت معابر و جاده‌های منطقه شده است.

وی عنوان کرد: طرح بیمه سلامت برای اتباع آذری که از مرز بیله‌سوار تردد می‌کنند راه‌اندازی خواهد شد که این طرح در بیشتر گمرکات کشور برقرار بوده و اتباع آذری و گردشگران خارجی از آن استقبال کرده‌اند.
حلیم در خصوص مشکل بدهی ادارات شهرستان به شهرداری بیله‌سوار گفت: مکاتباتی صورت گرفته است و با هماهنگی استانداری اردبیل بدهی‌های ادارات به شهرداری بیله‌سوار  از ادارات کل استان پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: سند ساختمان مهمانسرای ایرانگردی وجهانگردی شهریار که به نام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بود، پس ازطی مراحلی ظرف ده روز آینده به نام شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی انتقال خواهد یافت و درجریان بازدید استاندار اردبیل مقرر شد پس ازانتقال سند، شرکت توسعه گردشگری نسبت به فراخوان مشارکت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای تعمیر و تجهیز هتل اقدام کند تا دراسرع وقت به بهره‌برداری برسد.

فقط امیدواریم دوام داشته باشد و این گفته ها عملی شود
ارسال در تاریخ شنبه 2 دی 1396 توسط بیر بیله سوارلی


 آیت‌الله سیدحسن عاملی در مراسم یادواره شهدای معظم شهرستان بیله‌سوار با محوریت شهدای بابک اظهار داشت: شهدایی امثال "باکری‌ها" و "همت‌ها" باز هم در بین شهیدان هستند و همچنان راه این شهدای والامقام استوار و پایدار ادامه دارد.

وی افزود: مقام شهدا بالاترین مقام است و این موضوع رسالت و وظیفه ما را نسبت به آنان بسیار خطیر و حساس می‌کند و نیاز است در این زمینه نسبت به برگزاری یادواره‌های شهدا در خور شان و جایگاه شهدای والامقام پرداخته شود و همگان در این ارتباط مسئول هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: شهدا بنیانگذاران نسل عظیم و پاک در روی زمین هستند و وظیفه ما در قبال شهدا بسیار  زیاد است چرا که در جنگ ما هزینه‌های آرمانی پرداخت کرده‌ایم و هم‌اکنون به سایه خون شهدای والامقام به پیشرفت روزافزون دست یافته‌ایم در حالی که قبل از انقلاب در زمینه علمی بسیار عقب بودیم.

عاملی با اشاره به اهمیت موضوع حق آبه مغان نیز اظهار کرد: احتمالا امنیت شمال اردبیل با دست‌اندازی به حق‌آبه مغان به خطر می‌افتد که به همین دلیل نیاز است باید در این زمینه اهتمام ویژه‌ای باشد تا این حقوق مسلم مغان به سایر استان‌ها سرازیر نشود.

وی تصریح کرد: ایجاد منطقه آزاد بیله‌سوار را متحول می‌کند و سبب رشد و شکوفایی منطقه می‌شود چرا که ایجاد این منطقه ارزش اراضی این مناطق نیز افزایش یافته است و موضوعی که در این زمینه مطرح است این است که اگر ایجاد این مناطق خوب نیست پس چرا بقیه مناطق آزاد حذف نمی‌شوند و اگر خوب است برای مردم ما نیز باید ایجاد شود.ارسال در تاریخ شنبه 2 دی 1396 توسط بیر بیله سوارلی

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic